A 3–17 éves korosztály is megkaphatja a koronavírus elleni védőoltást – mondta Liu Jingzhen, a kínai Sinopharm vakcinagyártócég vezetője nemrég egy tévéinterjúban, amit a Kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság oldala szemlézett.
Jingzhen elmondta, a klinikai vizsgálatok azt mutatják, nincs nyilvánvaló különbség a fiatalok és a 18-59 éves korosztály adatai között. Úgy gondolják, hogy hamarosan már használhatják a vakcinát majd a 3-17 éveseknél.
A Sinopharm vakcinával Magyarországon is oltanak, összesen 5 millió adagot vásárolunk belőle, ami 2,5 millió embernek elegendő, emlékeztet a lap.
