A két kutató szerint nem szükséges mindenkinek beadni az mRNS-vakcinák, így a Pfizer–BionTech, illetve a Moderna harmadik dózisát. A szerzők úgy érvelnek: nincs tudományos bizonyíték arra, hogy az emberek többségének szüksége lenne az újfajta, mRNS-oltásokból újabb szúrásra, mert már elegendő védettséggel bírnak.
A tekintélyes orvosi folyóiratban, a The Lancetben megjelent cikkükben arra is utalnak, hogy szerintük a meglévő dózisokkal azokat kellene beoltani, akik súlyos betegséggel küszködnek, emiatt meg kell erősíteni a védekezőképességüket. Emellett azok számára kellene fenntartani a vakcinákat, akiket még nem oltottak be, írja az Index.
