Újra megjelenhet a veszettség
Bár Magyarországon, és az unió legnagyobb részében visszaszorult a veszettség, a környező országokban jelen van, ezért fontos a figyelem, mondta az országos állatvédelmi főfelügyelő az M1-en.
Óvatosan a rókákkal!
Veszett rókát találtak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szerencsen, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ezért azt kéri, hogy aki szokatlanul viselkedő állatot vagy elgázolt, elpusztult rókát lát, azonnal értesítse az állategészségügyi hatóságot.
