Fokozottan ellenőrzött szerek rendelése
A HGYSZ arról ír, hogy a fokozottan ellenőrzött szerekre a többi gyógyszerhez képest sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak, ez tükröződik az intézmények ellátására vonatkozó előírásokon is.
EESZT: úgy ugrunk a mélyvízbe, hogy nem tudunk úszni
Aki jót akar magának és a patikusnak, november 1. után is hozza magával az orvos által kinyomtatott, jól megszokott vényt – mondta egy gyógyszerész a 24.hu-nak.
Nem teher, hanem lehetőség az e-recept
Nem teher, hanem plusz lehetőség az e-recept – hangsúlyozta a rendszer bevezetéséért felelős miniszteri biztos és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.
E-recept: senki sincs hátrányban!
Az e-recept bevezetésével egyszerűbbé válik a felírt gyógyszerek kiváltása, mindenkinek kényelmesebb lesz, írta közleményében az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK).
E-recept: vizsgáznak a patikusok
A bátrak már szeptembertől regisztrálhatnak az EESZT-hez történő csatlakozáshoz, novembertől azonban a csatlakozásra kötelezett egészségügyi szolgáltatók orvosainak és a gyógyszerészeknek kötelező használniuk a rendszert.
Lesz elég recept
A vények nyomtatása azért állt le, mert a 216 millió vény legyártására kiírt tender vesztes cége, az Állami Nyomda megtámadta a közbeszerzési eljárást.
Mégsem tilos gyógyszernevet írni a receptre
Április elsejétől a koleszterinszintet csökkentő gyógyszerek esetében megkezdődik a hatóanyag-alapú felírás, de az orvos továbbra is feltüntetheti a recepten, hogy melyik gyógyszert javasolja – írja az MTI.
