Év végétől csak e-recept
Év végétől már kérni kell az orvostól a papír alapú receptet, másképp ez csak elektronikusan lesz elérhető, mondta az InfoRádiónak Vartus Gergely, az E-health koordinációért felelős miniszteri biztos.
Üzembiztosan működik az EESZT
Az indulás óta jelentősebb lassulások nélkül működik az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT), a patikáknak december közepéig mindenképpen csatlakozniuk kell a rendszerhez, írja a MedicalOnline.
Szerdán elindul az EESZT
Az e-recept rendszer leállása esetén papír alapon rendelik a gyógyszereket, derült ki többek között azon a háttérbeszélgetésen, amelyről a MedicalOnline számol be.
Nem teher, hanem lehetőség az e-recept
Nem teher, hanem plusz lehetőség az e-recept – hangsúlyozta a rendszer bevezetéséért felelős miniszteri biztos és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.
