Felfüggesztették a forgalmazást a Déli Gyógyszertárban

Felfüggesztették a forgalmazást a Déli Gyógyszertárban

Be kellett zárni Budapest egyik csúcspatikáját, miután a gyógyszertári tulajdonrészeket átrendező jogszabály összeugrasztotta a gazdáit – értesült az atv.hu.

"Minden bizonnyal jogszabálysértő"

"Minden bizonnyal jogszabálysértő"

Látva a gyógyszertár-létesítési és -működtetési anomáliákat, néhány éve „Esetismertetések” címmel mutatott be „tipikus” történeteket a kamara elnöke. Hankó Zoltán újraindította sorozatát.

Három év alatt 117 gyógyszertár zárt be

Három év alatt 117 gyógyszertár zárt be

Hankó Zoltán, Mikola Bálint és Zlinszky János – mindhárman más-más szemszögből elemezték a patikapiac hétköznapi problémáit. Abban egyetértettek, hogy januárra a gyógyszertárak teljesítik a jogszabályban előírt, az OEP szerződés alapfeltételét jelentő patikai tulajdonosi program első lépcsőjét. A következő rizikós időszak 2016 lesz, a kérdés az, miként lehet növelni a patikák működtetéséhez szükséges bevételeket. Problémák, megoldási javaslatok nélkül. 

Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról

Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról

Hét helyszínen szervez tájékoztató konzultációkat a patikai tulajdonszerzés lehetőségeiről a Magyar Gyógyszerészi Kamara.