Áttörést hozhat a száraz szem betegség gyógyításában

Áttörést hozhat a száraz szem betegség gyógyításában

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szemészeti Klinikájának igazgatója, dr. Tóth-Molnár Edit a világon elsőként dolgozott ki a könnymirigy vezetékrendszer működésének tanulmányozására alkalmas vizsgálómódszereket, ezek segítségével pedig számos, a mirigy működés megértéséhez közelebb vivő folyamatot sikerült leírnia. Ezek az eredmények is közelebb vihetnek a nagyszámú beteget érintő, és a klinikai vizsgálatok figyelmeztető eredményei alapján akár súlyos következményekkel is fenyegető száraz szem betegség sikeres kezeléséhez.