A hipertónia már nem (csak) a gazdagok betegsége

A hipertónia már nem (csak) a gazdagok betegsége

A szegényebb országokban is egyre gyakoribbá válik a magas vérnyomásos megbetegedés. A helyzetet súlyosbítja, hogy az érintettek jelentős része nem tud arról, hogy hipertóniás, így nem részesül adekvát terápiában.