Szócska: A lakosság elsősorban kereskedőknek látja a gyógyszerészeket
Több hónap után újra személyes részvétellel tarthatták meg a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) júliusi elnökségi ülését, számol be az MGYK honlapja.
Új, államilag finanszírozott védőoltás koraszülötteknek
A korábbi szabályok megváltoztatása miatt mostantól minden 32. hét előtt született hazai koraszülött térítésmentesen juthat a számára nagy veszélyt hordozó RSV-fertőzés elleni vakcinához, amennyiben az RSV szezon kezdetekor még nem töltötte be a 6 hónapos életkort.
Csökkent a lakossági gyógyszerkiadás
A 2011-es szinthez képest mostanra 7,5 milliárd forinttal csökkentek a magyar lakosság gyógyszerkiadásai - jelentette be Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szombaton Budapesten sajtótájékoztatón. Úgy vélte, ennél még nagyobb megtakarítást is el lehet érni
Sikersztori a gyógyszerészek háza táján (is)
Jó úton járnak. Így minősítik a gyógyszerészi kamara és a szakállamtitkárság azokat a lépéseket, amelyeket a gyógyszerészek, a gyógyszerészet háza táján tettek meg az elmúlt 1000 nap során.
Szócska: a patika népegészségügyi találkozóhely (Frissítve!)
Szócska Miklós szerint a patika nem egyszerű árusítópont, hanem olyan népegészségügyi találkozóhely, ahol kiteljesedhet a gyógyszerészeknek az ellátásban, a népegészségügyi mozgósításban vállalt szerepük.
Fájdalomcsillapító a gyártóknak
Úgy tűnik, sikerült elhárítani az inzulinválságot, így jövőre is tb-támogatással lesz kapható valamennyi ilyen készítmény. A Népszabadság szerint a kormány és a Novo-Nordisk Hungária Kft. menedzsmentje olyan megoldást talált a helyzetre, amely nem menti fel az úgynevezett spanyol modell befizetései alól az inzulingyártókat, de annak terheit kompenzálja.
A jelszó változatlan: “Mindent a bérekre”!
Miközben a visegrádi négyek országaiban közös tiltakozás zajlik az egészségügyben, a hazai egészségügyi államtitkár a központosított közbeszerzések eredményeiről adva számot, jelezte: áll a régi jelszó.
Transzparens adatok felé nyit az államtitkárság
Ha az adatokkal másként bánunk, annak következményei lesznek a betegellátásban is – jelentette ki Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a Medical Tribune csütörtöki, "Költséghatékonyság a gyógyszer- és egészségiparban 2." című konferenciáján.
Próbálkozik a kormány, de nem korlátozhatja az abortusztablettát
A NOL szerint elvetélni látszik az egészségügyi államtitkár törekvése, hogy mindenképpen megakadályozza a Magyarországon is regisztrált abortusztabletta gyakorlati alkalmazását.
Szócska a MOK-ra hárítja a felelősséget az állományadatok hiányáért
Tovább lehetne még szigorítani a gyógyszermarketing szabályain - mondta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár pénteken Budapesten – tudósított az MTI.
Döntött a kormány a gyógyszerár-támogatásról

A kormány javaslata szerint az új gyógyszertámogatási rendszerben a gyógyszergyártók társadalmi felelősségvállalása és az állam szerepe nagyobb lesz, betegterhek viszont tovább mérséklődhetnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a kormány keddi ülését követően.
Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Több ponton javasolja módosítani a gyógyszerpromóciós szabályokat az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) azt követően, hogy befejezte a januári orvostragédiával végződő thaiföldi luxusutazás körülményeinek vizsgálatát. A hatóság egy cég és alvállalkozói körében tizennyolc eljárást indított; kilenc esetben állapított meg súlyos jogsértést, amelynek nyomán összesen 52 millió forint értékben szabott ki büntetést a jogszerűtlen gyakorlatot folytatókra. Az iparban működik az önszabályozás is: a két gyógyszeripari szövetség közös etikai bizottsága folyamatosan tárgyalja az etikai vétség gyanúját felvető ügyeket.
