Üzenetváltás az inzulinfronton
Ultimátumot adott a kormánynak a Novo Nordisk Hungária Kft. – értesült a Népszabadság kormányzati forrásokból.
Igazítanak cseppet a spanyol módszeren
Az Országgyűlés költségvetési bizottsága szerdai ülésén elfogadta az úgynevezett spanyol rendszer finomhangolásáról szóló javaslatot. Az idén augusztus elsején bevezetett többlet befizetési kötelezettséggel kapcsolatban korábban több kritikai észrevétel hangzott el.
Lesz kórházi kiskassza a Gyemszinél
Az egészségügyet érintő, s szerdán az Országgyűlés számvevőszéki bizottságát megjárt törvényjavaslatokról ír a nol.hu.
Startolnak a spanyol és társai (BŐVÍTVE: OEP-jóslat...)
Mától több változás is életbe lép a gyógyszerek támogatáspolitikájában – emlékeztet az MTI.
Kivonulni nem, kivonni igen?
Az egyre nehezebb körülmények ellenére a német cégóriás, a Bayer gyógyszerrészlege nem tervezi kivonulását az országból, mondta a Medical Tribune-nek dr. Gerhard Waltl, a Bayer Hungária ügyvezető igazgatója, a Pharma üzletág vezetője. Az viszont már a Széll Kálmán Terv 2.0 gyógyszerkasszát érintő intézkedéscsomagjától függ, hogy az ártámogatottak között hagyják-e készítményeiket vagy kivonják őket onnan.
532 gyógyszerből várnak bevételt (FRISSÍTVE: IGYE-reakció...)
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) már ebben az évben 850 millió forint körüli összeget vár a spanyol modelltől, amelyet a parlament által hétfőn elfogadott egészségügyi salátatörvény vezet be.
A gyártók „jól”, Éger viszont rosszul jár (FRISSÍTVE: Megszavazták....)
A Balog Zoltán miniszter által jegyzett módosító indítványokból végre kiderült, hogy a gyógyszergyártók milyen magyarosra fazonírozott spanyol befizetési kötelezettségre számíthatnak, s hogy a miniszter miként véli feloldhatónak az államtitkára, s az orvoskamarai elnök közötti feszültséget.
Spanyolos modell Matolcsy-módra
Tagadja a társadalombiztosító, hogy a "spanyol modell" néven elhíresült, a hazai gyógyszerfronton újabb megszorítást előre vetítő tervek bevezetése veszélybe sodorná a gyógyszerellátást – írja a Népszava.
Csoda spanyol módra? (FRISSÍTVE: A gyártók üzenik...)
Döntés ugyan még nincs a részleteiről, de már erős kritikák érik a gyógyszerkiadások megfogására bevetni tervezett „spanyol modell” magyar másolatát. Fő gyengeségének tartják, hogy a kormány azzal nagyobb kárt okozna a gyártóknak, mint amekkora hasznot hajtana a magyar költségvetésnek.
A kormányhoz fordultak az innovatív gyártók
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (IGYE) szerint a gyógyszer-támogatási rendszerben a spanyol modell magyar változatának bevezetése súlyos gyógyszerellátási problémákat eredményezhet.
