Mával megszűnik az OEP főigazgatójának megbízatása
A ma megjelent – ritka rövid – Magyar Közlönyben hozták nyilvánosságra a miniszterelnök határozatát, miszerint dr. Sélleiné Márki Mária megbízatása november 30-ai hatállyal megszűnik.
Népszabadság: Cserélik az OEP és az OMSZ főigazgatóját (KIEGÉSZÍTVE: megszólalt az OEP...)
A Népszabadság információi szerint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Mentőszolgálat, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ élén legkésőbb januárig megtörténhet az új vezetők kinevezése.
20 ezertől 250 millióig
Egy biztosítottra átlagosan, éves szinten 147 ezer forint jut, amelynek két szélső értéke: 4,5 millióan alig évi 20 ezer forint értékben vesznek igénybe egészségügyi szolgáltatást, míg a legsúlyosabb betegekre akár 250 millió forintot is fordít a pénztár, hangzott el a többi közt a Világgazdaság konferenciáján, melyről a MedicalOnline közöl tudósítást.
Új, államilag finanszírozott védőoltás koraszülötteknek
A korábbi szabályok megváltoztatása miatt mostantól minden 32. hét előtt született hazai koraszülött térítésmentesen juthat a számára nagy veszélyt hordozó RSV-fertőzés elleni vakcinához, amennyiben az RSV szezon kezdetekor még nem töltötte be a 6 hónapos életkort.
Az OEP további gyógyszerár-csökkenésekkel számol
A gyártók és forgalmazók szombatig további árcsökkentéseket adhatnak be a térítési díjak további mérséklése érdekében – reagált az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) főigazgatója szerdán annak kapcsán, hogy Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója az InfoRádióban azt mondta: "elkerülhetetlen, hogy a betegek is nagyobb terheket vállaljanak".
Négy milliárddal nőhetnek a betegek gyógyszerkiadásai

Áprilistól 114 gyógyszer, döntően vérnyomáscsökkentők, cukorgyógyszerek, koleszterinszint-csökkentők és csontritkulás ellen ható szerek tb-támogatását csökkenti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár. Szakértői számítások szerint ez az intézkedés évente megközelítőleg 5 milliárd forintnyi megtakarítást hoz az államnak, ám ennek a jelentős részét, közel 4 milliárd forintot a betegekkel fizetteti meg a kormány.
Felülvizsgálná a támogatási rendszert az OEP főigazgatója

Az OEP főigazgatója szerint felül kell vizsgálni a gyógyszerek és a gyógyászati segédeszközök támogatási rendszerét.
