Már szakmai kontroll alatt működnek a gyógyszertárak
Mostanra gyógyszerészi szakmai kontroll alatt működnek a gyógyszertárak, a múlt év végi adatok szerint a gyógyszerészi tulajdonrész csaknem az összes patika esetében elérte a 25 százalékot –közölte az egészségügyi államtitkárság kedden az MTI-vel.
Mindössze 5-6 gyógyszertár tulajdonlására készül az OEP 2014-ben
Egyelőre meglehetősen lanyha a patikai tulajdonrész vásárláshoz rendelkezésre álló hitelek iránti érdeklődés – derült ki a Magyar Gyógyszerészi Kamara szombati rendezvényén. A Köztestületi Napokon elhangzottak szerint az OEP jövő évi büdzséje már tartalmazza az eseteleges tulajdonszerzéshez szükséges forrást. Semmi sem marad titokban: a tulajdonszerzést minden egyes esetben a nemzetgazdasági miniszter hagyja jóvá – minden szerződés „felkerül az asztalra”.
Nem ismerik a pénzintézetek munkatársai a patikai hitelkonstrukciót?
A hátralévő két hónap alatt kell megfelelni a jogszabályban előírt gyógyszerészi tulajdoni hányada előírásnak: 25 százalék megszerzése kötelező.
Kezd mozdulni a patikapiac
Igaz, a vártnál lassabban. Érdeklődőkben ugyan nincs hiány, s már néhány tulajdonrész vásárlásra is lezajlott, de még mindig nem látszik biztosnak, hogy a kormányzati cél – valamennyi hazai patikában minimum 25 százalékos tulajdonrésszel rendelkezzenek a gyógyszerészek – a jövő esztendő első napjára teljesül.
Hitel helyett árrés-korrekciót sürgetnek a magángyógyszerészek
Állami tulajdonlás helyett a több mint egy évtizede aktuális árrés-korrekcióval támogathatná a kormány a gyógyszerészek többségi tulajdonszerzését. Legalábbis ezt ajánlja a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége (MOSZ), amely a patikaalappal kapcsolatos kormányrendelet kritikájaként megfogalmazott állásfoglalásában újfent jelzi: minden formában elutasítja az állami tulajdonlást.
Lehet egy kérdéssel több? – fórum a patikai tulajdonprogramról
Az állami szerepvállalás mértéke, a tulajdonszerzés módja, a hitellehetőségek és a generációváltás esélye – ezek voltak a fókusztémák a fővárosi és a Pest megyei gyógyszerészek számára szervezett szerda esti rendezvényen.
Mai fórum a patikai tulajdonrendezésről
Ön mindent tud a tulajdonosi programról? Ismeri a lehetőségeit? A gyógyszertár legyen a gyógyszerészeké! MIlyen áron? Hogyan? Ne hagyja ki!
Jó nagy pofon a patikák befektetőinek
Három helyett négyszintűre bővül az elővásárlásra jogosultak köre – ezt tartalmazza a legújabb, a patikák tulajdonrész átruházását szabályzó törvénytervezet, melyről szerdán szavaz az Országgyűlés.
Hitelprogram: be kell tolni a családi ezüstöt
A kormány állítólag keddi ülésén adja végső áldását a patikusi tulajdonszerzést támogató pénzügyi konstrukciókra, a hitelnyújtóknak azonban van még mit tanulniuk a gyógyszer-kiskereskedelem világáról.
Önrész nélkül is kaphat hitelt a patikus?
A gyógyszerészi tulajdonrész növelésére kidolgozott két pénzügyi konstrukció egyikénél valószínűleg a vevők 10 százalékos önrészétől is eltekintenek – derült ki azon a háttérbeszélgetésen, ahol a GKI-EKI ismertette a patikák között, több témában végzett felmérése eredményeit.
