Hosszabbodik a veszélyhelyzet Magyarországon
A parlament 128 igen vokssal és 57 nem szavazattal módosította a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényt, amelynek hatálya így az Országgyűlés őszi ülésszakának első ülésnapját követő 15. napig tart.
Megadta a Ház a felhatalmazást a veszélyhelyzeti rendeletek hosszabbítására
Megszavazta az Országgyűlés a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot, felhatalmazva ezzel a kormányt a veszélyhelyzetben alkotott rendeletei hatályának meghosszabbítására.
Kásler Miklós beoltatná magát az orosz vagy a kínai vakcinával
A koronavírus elleni vakcinákról kérdezte Kásler Miklós emberi erőforrás minisztert az azonnali kérdések sorában Lukács László György (Jobbik) az Országgyűlésben hétfőn.
A gyógyszerészeket is érinti az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabály
Az orvosok jelentős mértékű, jövőre induló, többlépcsős béremeléséről döntött kedden az Országgyűlés. A Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere által benyújtott, az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt egyhangúlag, 165 igen szavazattal fogadta el a parlament.
Elfogadták a veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló törvényt
Elfogadta az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló törvényt, valamint jóváhagyta a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló jogszabályt kedden.
A gyógyszerárakról is kérdezték Rétvárit
A gyógyszerárakról és a fővárosi egészségügyi fejlesztésekről is elhangzottak interpellációk az Országgyűlés hétfői ülésén, a felvetésekre az Emmi pralamenti államtitkára reflektált.
