Két év, ezerrel kevesebb orvoslátogató
Két év alatt több mint egyharmadával csökkent az orvoslátogatók száma Magyarországon, írja a vg.hu.
Lehet-e államosítani az orvoslátogatást is?
A gyógyszerpiacot szőrőstül-bőröstül átfazonirozó szakértők sokféle javaslatának egyike volt egy központi orvoslátogatói hálózat létrehozása. Mint idővel kiderült, ez az ötlet végül elenyészett az unortodox intézkedések sűrűjében, ám arra mindenesetre jó ürügyül szolgál, hogy megnézzük, más országokban miként működnek a hasonló rendszerek.
Élesedő vita az inzulin-forgalmazókkal
Állami orvoslátogatói rendszer kiépítésétől a gyógyszergyártók 2013-as, egyszeri ötmilliárdos megsarcolásáig sokféle ötlet forog a gyógyszerkassza jövő évi betarthatósága érdekében. Előtte azonban az idei büdzsét kellene valahogy rendbe tenni oly módon, hogy a betegek változatlanul hozzájussanak életmentő gyógyszereikhez.
Orvoslátogató tervelte ki a tb-csalást
A hazai egészségbiztosítás történetének eddigi legnagyobb csalását egy orvoslátogató tervelte ki, és kereste fel ötletével az orvosokat – írja a Magyar Nemzet.
Ráncfelvarrás volt az Orvoslátogatók.hu-nál
Új külsővel és tartalommal jelentkezik 2012 januárjától az Orvoslátogatók.hu – tudatják a honlap fenntartói.
Befellegzett az orvoslátogatásnak
A jogalkotó addig drágította az orvoslátogatók alkalmazását, amíg volt olyan gyógyszergyártó, amelytől a csapat több mint felét is elbocsátották – idézi a helyzetet a Világgazdaság írása.
Elunták a trükközést: pénze után nyúl az állam
Egy egyszerű szabálymódosítással igyekszik az árnyékban bujkáló gyógyszercégeket megfogni a szaktárca.
Sok jóra nem számíthatunk jövőre sem
A régió országainak egészségügyi szektorai alapvetően hasonló problémákkal küzdenek – mondta Mariusz Ignatowicz, a PricewaterhouseCoopers (PwC) közép- és kelet-európai régiójának Pharma Group vezetője a Medical Tribune Költséghatékonyság a gyógyszeriparban című, szeptember 28-án megtartott konferenciáján. Fejletlenek az egészségügyi rendszerek, hiányosak a pénzügyi erőforrások, késedelmesek a kifizetések, s amikor a kormányok pénzügyi források után kutatnak, mindig a gyógyszeripari cégekhez jutnak el.
Virtuális orvoslátogató?

Kétszeresére nő a gyógyszerismertetési tevékenység utáni befizetési kötelezettség, amennyiben a gyógyszeripari vállalatok a jelenlegi ismertetési gyakorlatukat változatlanul fenntartják. A jogszabály-módosítás nyár közepén lép életbe.
Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...
Döntött a kormány a gyógyszerár-támogatásról

A kormány javaslata szerint az új gyógyszertámogatási rendszerben a gyógyszergyártók társadalmi felelősségvállalása és az állam szerepe nagyobb lesz, betegterhek viszont tovább mérséklődhetnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a kormány keddi ülését követően.
A gyógyszerismertetők alkalmazásának feltételei

A gyógyszerek ismertetése ismét reflektorfénybe kerül a tevékenységet meghatározó szabályrendszer várható változásai miatt.
