Generációs nyomás a gyógyszerkasszán

Generációs nyomás a gyógyszerkasszán

Az ötvenes éveik elején járó betegekre még a Ratkó-generáció tagjainál is többet költ az OEP a drága onkológiai és biológiai terápiák miatt, írja a vg.hu.

Skizofrénia és depresszió: kidobott pénz a kezelés ára?

Skizofrénia és depresszió: kidobott pénz a kezelés ára?

A gyógyszeres terápia félbehagyása miatt az OEP 1,5-1,8 milliárd forintot dob ki évente az ablakon csupán a skizofrén betegek esetében. A depressziósok viszont úgy tűnik, kezelés helyett inkább a rejtőzködést választják.

Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Nem volt elég bátor a Századvég Gazdaságkutató operatív igazgatója ahhoz, hogy összegezze és nyilvánosság számára is közérthetővé tegye a saját kutatásukból nyilvánvalóan levonható következtetést: a kormány nem hogy nyert, biztos, hogy veszít a gyógyszerpiacot érintő drasztikus megszorítási intézkedési csomag – népszerű nevén Széll Kálmán Terv 1.0, illetve 2.0-ás változatának – életbe léptetésével.

OEP: a gyógyszerkassza egyensúlya biztosított (Bővítve!)

OEP: a gyógyszerkassza egyensúlya biztosított (Bővítve!)

A gyógyszerkassza egyensúlya biztosított, közölte az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője. Bidló Judit leszögezte: a céltartalék átcsoportosítása egy technikai jellegű intézkedés, amely évente több alkalommal is megtörténik, semmiféle rendkívüli intézkedésről nincs szó. Az LMP és az MSZP felszólítja a kormányt, hogy azonnal tegyen lépéseket a gyógyszerkassza megmentésére.

OEP: relatív megtakarítás, tarthatatlan gyógyszerkassza

OEP: relatív megtakarítás, tarthatatlan gyógyszerkassza

A gyógyszerkasszánál jelentős túlköltés, a gyártóknál jelentős túlfizetés, míg a szakellátásnál megtakarítás mutatkozik az OEP féléves jelentése szerint – írja a Weborvos.

Többlet az egészségbiztosítónál

Többlet az egészségbiztosítónál

Májusban ismét többlettel zárt az Egészségbiztosítási Alap, melynek köszönhetően az összesített egyenleg már 10 milliárd forintos pluszt mutat az egész évre előirányzott 37 milliárdos deficittel szemben – írja a napi.hu.

Spanyolos modell Matolcsy-módra

Spanyolos modell Matolcsy-módra

Tagadja a társadalombiztosító, hogy a "spanyol modell" néven elhíresült, a hazai gyógyszerfronton újabb megszorítást előre vetítő tervek bevezetése veszélybe sodorná a gyógyszerellátást – írja a Népszava.

Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában

Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában

A Széll Kálmán Terv elfogadott irányelveinek értelmében a jövő évi gyógyszerár-támogatásban további 77 milliárd forintos megtakarításra lesz szükség – mondta Bidló Judit, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője szerdán, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának ellenőrző albizottsági ülésén.

Gyógyszerhiány fenyeget: a kórházak már halmozzák a készleteket

Gyógyszerhiány fenyeget: a kórházak már halmozzák a készleteket

Harmadával esett vissza áprilisban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által gyógyszertámogatásra fordított összeg az egy évvel korábbihoz képest. Milliárdokat takarítottak meg a rákgyógyszereken is. Az OEP szerint az új rendszerben javul az ellátás színvonala, a kórházak szerint hiánycikké válnak a rákgyógyszerek.

Testsúly alapján, milligrammonként adagolják

Testsúly alapján, milligrammonként adagolják

Egyre több drága gyógyszer kerül tételes elszámolási kategóriába. A cél jogos: takarékoskodni a több százezer, esetleg több millió forintba kerülő készítményekkel. De vajon mi garantálja, hogy e jobbára ma még mennyiségi kérdés nem válik minőségivé, amelynek kárvallottjai a betegek lehetnek?

Jelentős túlköltés a gyógyszerkasszában

Jelentős túlköltés a gyógyszerkasszában

Az első két hónap után egyensúlyban van az Egészségbiztosítási Alap, de a gyógyszerkassza első kéthavi adatai jelentős túlköltésről tanúskodnak.

Gyógyszerár-támogatás: elkerülhetetlen lesz a hatósági ár bevezetése?

Gyógyszerár-támogatás: elkerülhetetlen lesz a hatósági ár bevezetése?

Mint Hamlet apjának szelleme bukkan elő időről időre a hatósági ár bevezetésének lehetősége a hazai gyógyszerpiacon.  A kormány elé kerülő  legdrasztikusabb tervezet szerint akár 32-38 százalékos hatósági árcsökkentésre is számíthatnak az ipar szereplői.  A szigorú kiadási fék közbeiktatását indokolja az a tény is, hogy januárban a tervezettnél 3,6 milliárd forinttal több pénz áramlott ki ártámogatásra, s állítólag hasonló volt a tendencia februárban is.