Generációs nyomás a gyógyszerkasszán
Az ötvenes éveik elején járó betegekre még a Ratkó-generáció tagjainál is többet költ az OEP a drága onkológiai és biológiai terápiák miatt, írja a vg.hu.
Skizofrénia és depresszió: kidobott pénz a kezelés ára?
A gyógyszeres terápia félbehagyása miatt az OEP 1,5-1,8 milliárd forintot dob ki évente az ablakon csupán a skizofrén betegek esetében. A depressziósok viszont úgy tűnik, kezelés helyett inkább a rejtőzködést választják.
Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít
Nem volt elég bátor a Századvég Gazdaságkutató operatív igazgatója ahhoz, hogy összegezze és nyilvánosság számára is közérthetővé tegye a saját kutatásukból nyilvánvalóan levonható következtetést: a kormány nem hogy nyert, biztos, hogy veszít a gyógyszerpiacot érintő drasztikus megszorítási intézkedési csomag – népszerű nevén Széll Kálmán Terv 1.0, illetve 2.0-ás változatának – életbe léptetésével.
OEP: a gyógyszerkassza egyensúlya biztosított (Bővítve!)
A gyógyszerkassza egyensúlya biztosított, közölte az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője. Bidló Judit leszögezte: a céltartalék átcsoportosítása egy technikai jellegű intézkedés, amely évente több alkalommal is megtörténik, semmiféle rendkívüli intézkedésről nincs szó. Az LMP és az MSZP felszólítja a kormányt, hogy azonnal tegyen lépéseket a gyógyszerkassza megmentésére.
OEP: relatív megtakarítás, tarthatatlan gyógyszerkassza
A gyógyszerkasszánál jelentős túlköltés, a gyártóknál jelentős túlfizetés, míg a szakellátásnál megtakarítás mutatkozik az OEP féléves jelentése szerint – írja a Weborvos.
Többlet az egészségbiztosítónál
Májusban ismét többlettel zárt az Egészségbiztosítási Alap, melynek köszönhetően az összesített egyenleg már 10 milliárd forintos pluszt mutat az egész évre előirányzott 37 milliárdos deficittel szemben – írja a napi.hu.
Spanyolos modell Matolcsy-módra
Tagadja a társadalombiztosító, hogy a "spanyol modell" néven elhíresült, a hazai gyógyszerfronton újabb megszorítást előre vetítő tervek bevezetése veszélybe sodorná a gyógyszerellátást – írja a Népszava.
Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában
A Széll Kálmán Terv elfogadott irányelveinek értelmében a jövő évi gyógyszerár-támogatásban további 77 milliárd forintos megtakarításra lesz szükség – mondta Bidló Judit, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője szerdán, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának ellenőrző albizottsági ülésén.
Gyógyszerhiány fenyeget: a kórházak már halmozzák a készleteket
Harmadával esett vissza áprilisban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által gyógyszertámogatásra fordított összeg az egy évvel korábbihoz képest. Milliárdokat takarítottak meg a rákgyógyszereken is. Az OEP szerint az új rendszerben javul az ellátás színvonala, a kórházak szerint hiánycikké válnak a rákgyógyszerek.
Testsúly alapján, milligrammonként adagolják
Egyre több drága gyógyszer kerül tételes elszámolási kategóriába. A cél jogos: takarékoskodni a több százezer, esetleg több millió forintba kerülő készítményekkel. De vajon mi garantálja, hogy e jobbára ma még mennyiségi kérdés nem válik minőségivé, amelynek kárvallottjai a betegek lehetnek?
Jelentős túlköltés a gyógyszerkasszában
Az első két hónap után egyensúlyban van az Egészségbiztosítási Alap, de a gyógyszerkassza első kéthavi adatai jelentős túlköltésről tanúskodnak.
Gyógyszerár-támogatás: elkerülhetetlen lesz a hatósági ár bevezetése?
Mint Hamlet apjának szelleme bukkan elő időről időre a hatósági ár bevezetésének lehetősége a hazai gyógyszerpiacon. A kormány elé kerülő legdrasztikusabb tervezet szerint akár 32-38 százalékos hatósági árcsökkentésre is számíthatnak az ipar szereplői. A szigorú kiadási fék közbeiktatását indokolja az a tény is, hogy januárban a tervezettnél 3,6 milliárd forinttal több pénz áramlott ki ártámogatásra, s állítólag hasonló volt a tendencia februárban is.
