Nyugat-nílusi láz: 15 halál tavaly

Nyugat-nílusi láz: 15 halál tavaly

A Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai alapján az utóbbi öt évben a legkiugróbb változás a nyugat-nílusi láz fertőzési statisztikájában volt, írja a Weborvos.

Egyre több nyugat-nílusi vírus okozta megbetegedésre kell felkészülni

Egyre több nyugat-nílusi vírus okozta megbetegedésre kell felkészülni

A nyugat-nílusi vírus Európa olyan területein is felbukkan, ahol korábban nem, egyre több megbetegedést okozva. Hazánkban is jóval több esetre kell felkészülni, mint az elmúlt években.

Nyugat-nílusi láz: egy magyar áldozat

Nyugat-nílusi láz: egy magyar áldozat

Idén június eleje óta eddig 197-en fertőződtek meg Európában a szúnyogok által terjesztett nyugat-nílusi lázzal. A WebOrvos szerint Magyarországon is már 19 esetet jelentettek.

Nyugat-nílusi vírus Európában

Nyugat-nílusi vírus Európában

Már olyan területeken is felütötte a fejét a nyugat-nílusi vírus Európában, ahol eddig arra nem volt példa, írja a Népszava.

A magyar határon a fertőzött szúnyogok

A magyar határon a fertőzött szúnyogok

Egyre nagyobb gondot okoznak a nyugat-nílusi lázzal fertőzött szúnyogok Szerbiában. Már a Vajdaságban, a magyar határ közelében is megjelentek, adja hírül a Híradó.

Nyugat-nílusi láz: Budapesten és Pest megyében a legtöbb

Nyugat-nílusi láz: Budapesten és Pest megyében a legtöbb

Sok magyar megyében is felüti a fejét a szúnyogok terjesztette kór. Szeptember 4-10. között Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, és Pest megyéből is jelentettek fertőzéseket, Budapestről pedig hét esetet – írja a WebOrvos.

Nílusi-láz: egy szegedi férfi fertőződött

Nílusi-láz: egy szegedi férfi fertőződött

A szúnyogok terjesztette nyugat-nílusi láz hazánkban is minden évben felüti a fejét, augusztusban és szeptemberben fertőz – ídja hírül a Délmagyar.

Ritka, nem veszélyes, de itt van

Ritka, nem veszélyes, de itt van

Pestszentlőrincen tűnt fel a nyugat-nílusi láz, az ottlakók 30 napig nem adhatnak vért – írta meg az Index.

Szerbiában újra terjed a nyugat-nílusi láz

Szerbiában újra terjed a nyugat-nílusi láz

Ismét megjelent a nyugat-nílusi láz Szerbiában, az idei első esetet egy vajdasági, óbecsei betegnél jegyezték fel - számolt be a szerb sajtó csütörtökön a belgrádi Batut Közegészségügyi Intézet jelentéséről.