Újra megalakult a Gyógyszerügyi Egyeztető Fórum

Újra megalakult a Gyógyszerügyi Egyeztető Fórum

Három, a gyógyszerellátás szereplőit képviselő szakmai szervezet, a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége (MOSZ), a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) és a Gyógyszer-Nagykereskedők Szövetsége (GYNSZ) nyolc év szünet után ismét megalakította a Gyógyszerügyi Egyeztető Fórumot. A szervezetek célja, hogy közös javaslataikkal támogassák az egészségügyi kormányzat munkáját, valamint, hogy meglátásaikkal erősítsék a gyógyszerellátás működését és a magas színvonalú betegellátást.

Szócska: A lakosság elsősorban kereskedőknek látja a gyógyszerészeket

Szócska: A lakosság elsősorban kereskedőknek látja a gyógyszerészeket

Több hónap után újra személyes részvétellel tarthatták meg a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) júliusi elnökségi ülését, számol be az MGYK honlapja.

MOSZ: megtörtént a generációváltás

MOSZ: megtörtént a generációváltás

Huszonkettedik alkalommal gyűltek össze a patikatulajdonosok a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének (MOSZ) tavaszi szakmai konferenciáján, amelynek ezúttal Egerszalók adott otthont. A tanácskozáson az akkreditált továbbképzés program mellett szó esett a gyógyszertár-működtetésről, a többségi tulajdon és a generációváltás összefüggéseiről, és megújult a szervezet tisztviselői kara is.

Patikai ügyelet: a döntésre még várni kell

Patikai ügyelet: a döntésre még várni kell

Bár a gyógyszertárak ügyeleti rendjének szabályozásáról már tavaly megkezdődtek a tárgyalások, végleges eredmény helyett mindmáig legfeljebb a gyógyszerészek szervezeteinek elképzeléseiről adhatunk számot.  

Patikák: már nincsenek belső tartalékok

Patikák: már nincsenek belső tartalékok

Tavaly 9 milliárd, az idén pedig minimum további 13 milliárd forintnyi árrés-tömeget buknak el a patikák a gyógyszertámogatások szűkítése és az olcsóbb gyógyszerek preferálása miatt – közölte a Világgazdasággal a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke.