Ismét a jogbiztonságra támad a kormány

Ismét a jogbiztonságra támad a kormány

A polgári rend felrúgására készül a kormány, amikor február 15-ével mindennemű kompenzáció nélkül el akarja törölni a kórházak összes érvényes gyógyszerszállítási szerződését – írja a Népszabadság.

Megpezsdül idén az élet a patikákban

Megpezsdül idén az élet a patikákban

Bár a patikusok szeretik patikamérlegen kimérni a medicinákhoz való alapanyagokat, számos kalkulációjuk ellenére azt még ők sem tudják, milyen évet zárnak majd idén. Árréscsökkentő, s -növelő változásokból ugyanis egyaránt bőven kijut nekik 2012-ben.

Lesz gyógyszer a kórházakban a biológiai terápiákhoz

Lesz gyógyszer a kórházakban a biológiai terápiákhoz

Miután a sajtó jelezte, hogy februártól komoly zavar várható a biológiai terápiák alkalmazásában, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár szerdán egy közleménnyel igyekezett megnyugtatni a közönséget.

Februártól nagyban vásárol „a magyar beteg”

Februártól nagyban vásárol „a magyar beteg”

Ma jár le a kórházi gyógyszer- és orvostechnikai eszközbeszerzések országos központosított rendszeréről szóló kormányrendelet-tervezet véleményezésére megszabott határidő.

Biológiai terápia: februártól már csak kórházban adják a szert

Biológiai terápia: februártól már csak kórházban adják a szert

A Népszabadság szerint februártól már csak a kijelölt kórházakban kaphatják meg az eddig patikában is kiváltható orvosságaikat a biológiai terápiával kezelt betegek. De a kórházak is tanácstalanok.

Veszélybe kerülhetnek a transzplantáltak

Veszélybe kerülhetnek a transzplantáltak

Január 1-jétől az úgynevezett terápiás fix csoportba rakták át a transzplantált betegek szervkilökődést gátló gyógyszereit, így azok áráról negyedévente vaklicit dönt. A Transzplantációs Társaság főtitkára az InfoRádiónak elmondta: beteg közvetlen veszélybe még nem került, de ha a rendelkezésen nem változtatnak, ez nem garantálható.

Törvényellenes az extra vonalkód adattartalma

Törvényellenes az extra vonalkód adattartalma

Meglepetéssel vettem tudomásul, hogy az AB újból megerősítette: az OEP-nek semmi keresnivalója sincs a nem támogatott ellátások terén. Ilyen ellátások személyes adatait nem kezelheti – írja a Tisztességes Adatkezelésért Egyesület honlapján Alexin Zoltán.

Lesz patikai béke

Lesz patikai béke

A gyógyszerész kamara frissen megválasztott elnöke szerint nincsenek feloldhatatlan ellentétek a patikusok között, írja a Magyar Hírlap.

Gyógyszeripar a Jó, a Rossz és a Tudós között

Gyógyszeripar a Jó, a Rossz és a Tudós között

Mintha az elmúlt hónapok gyógyszerpolitikai játszmái során az egészségpénztárra osztották volna a jó, a nemzetgazdasági tárcára pedig a rossz rendőr szerepét. Ebben a történetben azonban nem a szívjóság, hanem a szigor áll győzelemre. A Medical Tribune konferenciáján egyértelművé vált, amit már eddig is mindenki sejtett: ezen a pályán egyetlen játékos, az NGM van lövő helyzetben. Kiderült, konkrét gyógyszerek ártámogatásáról is a gazdasági tárcánál döntenek. 

Gyógyszermarketingről a Parlamentben

Gyógyszermarketingről a Parlamentben

A gyógyszertári marketing-akciókról, az orvosok elvándorlásáról is beszéltek a képviselők az interpellációk között hétfőn az Országgyűlésben.

Gyógyszeripari extra adó: aki időt nyer...

Gyógyszeripari extra adó: aki időt nyer...

A kormány által előkészített és nyilvánosságra hozott Széll Kálmán Tervben mindössze három konkrét számot lehet olvasni: 2012-ben 83, 2012-ben és 2013-ban 120-120 milliárd forintnyi plusz bevételre számít a gyógyszeripartól a kormány. Ez akár azt is jelentheti, hogy ebben az évben még nem kell plusz terhekkel, extra adóval kalkulálniuk a gyártóknak.

Takarékos patikus többletpénzhez juthat

Takarékos patikus többletpénzhez juthat

Bár a jövő évre tervezett, az ideinél is alacsonyabb gyógyszerkassza túllépése szinte borítékolható, a kormányzat számos – gyártókat, orvosokat és patikusokat – érintő ötletet eszel ki annak érdekében, hogy a várható többlet emberi mértékkel is mérhető legyen. Lázas számolgatás zajlik arról, miként ösztönözzék a doktorokat és a gyógyszerészeket a minél olcsóbb terápiára.

Extra adó: a gyógyszeripar sem ússza meg

Extra adó: a gyógyszeripar sem ússza meg

Amennyiben a gyógyszergyártók úgy hitték, hogy megússzák, tévedtek. A „nemzeti, kölcsönös felelősségvállalás” – értsd: pénzügyi hozzájárulás – alól ők sem húzhatják ki magukat. A gyógyszerpiac minden szereplőjét érintik ugyanis azok a tervek, amelyekkel a jövő évi, igen csak szűkre szabott gyógyszerkassza fenntarthatóságát gondolta megvalósíthatónak a kormány. A kabinet számára több megoldás is kínálkozik, az eszközök között akár a hatósági ár bevezetése is szerepelhet.