Menopauzális hormonterápia: 10 év után is fokozott rákkockázat

Menopauzális hormonterápia: 10 év után is fokozott rákkockázat

Több mint tíz évvel a kezelés befejezését követően is fokozott a mellrák kockázata azoknál a nőknél, akik a menopauza tüneteinek enyhítésére alkalmazott hormonterápiát kapnak, derült ki egy nagyszabású tanulmányból, amely szerint a kockázat mértéke kétszerese az eddig gondoltnak.