Greskovits Dávid: Nincs gyógyszerhiány, problémák viszont igen
Gyógyszerhiányról és áremelkedésről is beszélgetett Greskovits Dáviddal, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének elnökével a növekedés.hu.
Kritikus a helyzet, vészharangot kongattak a hazai gyógyszergyártók
A hazai gyógyszeriparnak a nemzetgazdaságra is döntő hatása van, ezért annak stabilitását a jelenlegi kritikus helyzetben is meg kell őrizni – hangzott el a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) Partnerség – Értékteremtés, versenyképesség, hazai gyógyszeripar címmel megrendezett konferenciáján.
Varga Mihály: A gyógyszeripar válságálló és kulcsszerepe van a gazdaságban
A gyógyszeripar jelentősen hozzá tud járulni az ország versenyképességéhez, az ágazat válságállónak bizonyult és a gazdaság újraindításában is kulcsszerepe van, mondta a pénzügyminiszter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) fennállása 30. évfordulója alkalmából tartott konferencián pénteken Budapesten.
Greskovits Dávid: A hazai gyógyszerkincs folyamatosan bővül
Greskovits Dávid, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) elnöke a VG-nek azt mondta, a hazai cégek által gyártott két Covid elleni készítmény egyaránt megoldást nyújt a koronavírus enyhébb és súlyosabb tüneteire.
Merkely Bélát és Feller Antalt is kitüntette a MAGYOSZ
Önálló nemzeti képességeket kell kiépíteni a stratégiai területeken, mondta Szijjártó Péter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) ünnepélyes díjátadóján.
Magyar Gyógyszer Védjegy segít a tájékozódásban a gyógyszerek között
Magyarország az elsők között, több mint 100 évvel ezelőtt kapcsolódott be a gyógyszergyártásba, mára több, mint száz országban gyógyítanak és gyógyulnak magyar gyógyszerrel.
A felvásárlás okozhat hiányt a patikákban
Közös nyilatkozatot adott ki a gyógyszerhiány kialakulásának megakadályozása érdekében a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége.
A gyógyszergyártók munkájának elismerése a megállapodás
A magyar gyógyszeripari teljesítmény elismerésének tekinti a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (Magyosz), hogy stratégiai megállapodást kötött velük a Külgazdasági és Külügyminisztérium, jelentette ki a szövetség elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.
