Javítani kéne a hatékonyságot

Javítani kéne a hatékonyságot

A gyógyszertámogatás hatékonyságának növelésében és az ágazati különadók kivezetésében is partnerek lennének – mondta a Világgazdaságnak Holchacker Péter.

A különadók csökkentéséért lobbiznak

A különadók csökkentéséért lobbiznak

Magas adókat fizet a gyógyszeripar, miközben egész Európában nálunk az egyik legalacsonyabb a gyógyszerek ára, mondta a Világgazdaságnak Holchacker Péter, az AIPM elnöke.

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.