Javítani kéne a hatékonyságot
A gyógyszertámogatás hatékonyságának növelésében és az ágazati különadók kivezetésében is partnerek lennének – mondta a Világgazdaságnak Holchacker Péter.
A különadók csökkentéséért lobbiznak
Magas adókat fizet a gyógyszeripar, miközben egész Európában nálunk az egyik legalacsonyabb a gyógyszerek ára, mondta a Világgazdaságnak Holchacker Péter, az AIPM elnöke.
A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics
Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.
