Gulyás Gergely elárulta, miért van szükség az egységes intézeti gyógyszertári rendszerre

Gulyás Gergely elárulta, miért van szükség az egységes intézeti gyógyszertári rendszerre

Megtakarítást remél a kormány az egységes intézeti gyógyszertári rendszer létrehozásától.

Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele

Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele

Ha kutatás-fejlesztésre, vagy beruházásra költik, megfelezhetik extraprofitadójukat az érintett gyógyszeripari cégek – hangzott el a Kormányinfón.

Varga Mihály: A védelem költségvetése lesz a 2024-es

Varga Mihály: A védelem költségvetése lesz a 2024-es

Nem emelik a különadókat, hangzott el a csütörtöki Kormányinfón, ahol a költségvetés mellett a debreceni oltóanyaggyár sorsáról is szó esett.

Rezsitámogatást kapnak a kistelepülési gyógyszertárak

Rezsitámogatást kapnak a kistelepülési gyógyszertárak

Kiegészítő támogatáshoz jutnak a kistelepülési patikák, hogy fedezni tudják a megnövekedett rezsiköltségeiket – jelentette be Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón.

Meghosszabbítják a benzin- és az élelmiszerárstopot

Meghosszabbítják a benzin- és az élelmiszerárstopot

A benzin- és az élelmiszerárstop meghosszabbításáról döntött a kormány, jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton Budapesten, a Kormányinfón.

Kormányinfó: 20 milliárd forint extraprofitadót fizethetnek a gyógyszerforgalmazók

Kormányinfó: 20 milliárd forint extraprofitadót fizethetnek a gyógyszerforgalmazók

A gyógyszerforgalmazóktól 20 milliárd forintos többletbevételt remél a kormány extraprofitadóként – jelentette be a csütörtöki Kormányinfón Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.

Gulyás Gergely: Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Gulyás Gergely: Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.

Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium

Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.

Oltási igazolvánnyá alakul a védettségi kártya

Oltási igazolvánnyá alakul a védettségi kártya

A QR-kód módosításával csak az oltottaknak marad érvényes a védettségi igazolványuk, Covid megbetegedésen való átesettség a jövőben nem jogosít a kártya használatára – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón.

Orbán Viktor: 9,5 millió vakcina jut Magyarországnak az EU-s beszerzésből

Orbán Viktor: 9,5 millió vakcina jut Magyarországnak az EU-s beszerzésből

Ismét részt veszünk az uniós vakcina-beszerzésben – jelentette be többek között Orbán Viktor miniszterelnök a keddi Kormányinfón, ahol az is elhangzott, Magyarország nem bukott, hanem nyert a járványkezeléssel kapcsolatos beszerzéseken.

Kötelező a 3. oltás az egészségügyben

Kötelező a 3. oltás az egészségügyben

Péntek éjféltől kötelező a maszkviselés zárt terekben – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtök délutáni Kormányinfón.

Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet

Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet

Orbán Viktor járványügyi intézkedéseket is ismertetett a mai Kormányinfón, a Magyar Hang tudósítása szerint bejelentette, hogy indulhat a 12-15 évesek oltása.

Gulyás: Ne üljenek fel a sokszor gyógyszergyárak közötti konfliktusból fakadó híreknek!

Gulyás: Ne üljenek fel a sokszor gyógyszergyárak közötti konfliktusból fakadó híreknek!

Még ebben a hónapban 4 millió felett lesz azon beoltottak száma, akik legalább az első oltásukat megkapták. Az újraindítás következő lépéseiről a kormány akkor dönt, ha a beoltottak száma eléri a 3 milliót, emlékeztetett a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergely csütörtöki online sajtótájékoztatóján, hozzátéve: ez öt-hat napon belül várható.

Drámai romlás is várható, március 15-ig maradnak a korlátozások

Drámai romlás is várható, március 15-ig maradnak a korlátozások

A következő két hét rendkívül nehéz lesz, akár drámai romlás is várható, március 15-ig a kormány ezért a jelenlegi korlátozásokat változatlan formában fenntartja – mondta a többi közt a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.