Stratégiai megállapodást kötött a kormánnyal a Roche Magyarország

Stratégiai megállapodást kötött a kormánnyal a Roche Magyarország

Stratégiai megállapodást kötött az egészségipar egyik legnagyobb cége, az innovatív megoldásairól ismert Roche Magyarország Kft. és a magyar kormány.

Engedélyezik az üzleti célú beutazást

Engedélyezik az üzleti célú beutazást

Magyarország kormánya összegezte a szeptember 1-jén életbe lépett beutazási korlátozások eddigi tapasztalatait és azt a döntést hozta, hogy a magyar gazdaság zavartalan működése érdekében az üzleti célú beutazást a továbbiakban engedélyezzük.

Gulyás: A sárga vagy vörös országból érkezők karanténba kerülnek

Gulyás: A sárga vagy vörös országból érkezők karanténba kerülnek

Szigorítja a határellenőrzést és újra karanténkötelezettséget vezet be Magyarország a veszélyesnek ítélt országokból érkezőknek – ismertette a kormány koronavírus-járvánnyal kapcsolatos friss döntéseit vasárnapi rendkívüli tájékoztatóján Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Megvan a kormánynévsor

Megvan a kormánynévsor

Orbán Viktor miniszterelnök Áder János köztársasági elnök felkérésének megfelelően az elmúlt napokban konzultációt folytatott a kormányalakításról. A konzultációs folyamat lezárult, eredményéről a miniszterelnök tájékoztatást adott a Fidesz és a KDNP elnökségének. Magyarország új kormánya az Országgyűlés alakuló ülését követő hetekben áll fel, olvasható Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnökének közleményében.

Másodszor is megújították az együttműködést

Másodszor is megújították az együttműködést

Ellenzi a patikaliberalizációt, kitart a jelenlegi struktúra megtartása mellett és azt fejlesztené tovább a Magyar Gyógyszerészi Kamara – erről beszélt a Magyar Hírlapnak Hankó Zoltán, a testület elnöke a kamara vándorgyűlésének nyitónapján.

Stratégiai megállapodást kötött a Servier-vel a kormány

Stratégiai megállapodást kötött a Servier-vel a kormány

A Servier Hungaria francia gyógyszeripari vállalattal kötött stratégiai partnerségi megállapodást pénteken a kormány. A dokumentumot Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, valamint Michel Eschenbrenner, a Servier Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója írta alá a vállalat budapesti gyógyszerkémiai kutatóintézetében.

Újabb gyógyszergyártó lett a kormány stratégiai partnere

Újabb gyógyszergyártó lett a kormány stratégiai partnere

A kormány stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Egis Gyógyszergyárral. A dokumentum mai aláírását összekötötték a cég új Hatóanyagtechnológiai Kutatás-Fejlesztési Központjának átadásával.

A Suzukival és a Richterrel is megállapodik a kormány

A Suzukival és a Richterrel is megállapodik a kormány

Stratégiai megállapodást köt a kormány a Magyar Suzuki Zrt.-vel, az Alcoa-Köfém Kft.-vel, a Hankook Tire Magyarország Kft.-vel és a Richter Gedeon Nyrt.-vel is a Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent kormányhatározat szerint.

Nem látni a patikai létszámrendelet hosszútávú következményeit

Nem látni a patikai létszámrendelet hosszútávú következményeit

Két év felkészülési idő után 2014. januárjában lép életbe a patikai létszámrendelet, ami addig "próbaüzemmódban" működik. Eszerint az egyes gyógyszertárakban meghatározzák, hogy bizonyos nyitvatartási időhöz mennyi alkalmazottra van szükség. Míg a Magyar Gyógyszerész Kamara egyetért az intézkedéssel, a hvg.hu-nak nyilatkozó patikusok szerint ezzel sok gyógyszertár húzhatja majd le a rolót.

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...

Döntött a kormány a gyógyszerár-támogatásról

Döntött a kormány a gyógyszerár-támogatásról

A kormány javaslata szerint az új gyógyszertámogatási rendszerben a gyógyszergyártók társadalmi felelősségvállalása és az állam szerepe nagyobb lesz, betegterhek viszont tovább mérséklődhetnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a kormány keddi ülését követően.