Fűszerallergia: erre érdemes ügyelni az ünnepek során
Dr. Moric Krisztina allergológus, fül-orr-gégész, a Budai Allergiaközpont főorvosa arra figyelmeztet, hogy a karácsonykor népszerű aromák akár allergiás reakciót is kiválthatnak.
Ne menjünk át a rokonokhoz betegen!
Az adventi hajtás után sokan robbannak le karácsonyra, hiszen az ünnepekre lemerül a szervezet és könnyebben kapunk el egyes betegségeket. Ilyenkor el kell döntenünk, érdemes-e átmennünk a rokonokhoz, barátokhoz karácsonyozni, vagy érdemes-e otthon pihennünk pár napot a teljes felgyógyulásig. Dr. Vancsura Zoltán, a Duna Medical Center belgyógyász szakorvosa sora veszi, milyen tünetek mellett érdemes ágyban maradni és hogyan készülhetünk fel erre az időszakra.
Karácsony diabétesszel: mit nassolhat és ihat a cukorbeteg?
A cukorbetegek kénytelenek sajátos életmódot élni a mindennapokban, ám a karácsony és a többi ünnep felborítja a napirendet, ráadásul több finomság kerül az asztalra. Szabó Lucia, a Cukorbetegközpont dietetikusa megosztott néhány táplálkozási szabályt, melyekre érdemes odafigyelniük az ünnepek során a diabétesszel küzdőknek.
Karácsonyi allergiák
A lakásban elhelyezett díszek, illatosítók, az ünnepi menü, a szervezéssel járó stressz, de akár a karácsonyfa is szokatlan tüneteket okozhat az arra érzékenyeknél. Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának segítségével összegyűjtöttük a gyakori allergéneket.
Hogyan segíthetjük az emésztést az ünnepi lakomák után?
Mi, magyarok híresen szívesen hódolunk a kulináris élvezeteknek – nem véletlen, hogy a WHO legfrissebb statisztikája szerint hazánk felnőtt lakosságának egyötöde nagymértékben elhízott. Aki esett már a mértéktelen evés csapdájába a karácsonyi ünnepek alatt, valószínűleg az emésztés segítésének csínjait is ismeri, a „népi gyógymódoktól” az elfogyasztott étel lebontását segítő patikaszerekig.
Karácsonyi gyűjtést szervez a PharmaOnline
A Kisterenyén élő roma fiatalok karácsonyi ünnepségére gyűjtünk. Játékokat, édességet, élelmiszert, jó ruhákat várunk december 18-ig – minden adománynak örülünk.
