Év végére elkészülhet a felsőoktatási stratégia
A felsőoktatási államtitkárságnak az a célja, hogy a két éve folyó stratégiaalkotási folyamat eredményeként év végén a kormány tárgyalja meg és fogadja el a magyar felsőoktatási stratégiát, közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára.
Kancellárok: válogatott társaság lesz
Nem biztos, hogy mind a 30 felsőoktatási intézményben már szeptember elsejétől beléphet az új kancellár, de az ősz végéig bizonyosan lezárható a kinevezési folyamat – jelentette be Palkovics László felsőoktatási államtitkár. Mint ismert, az egyetemek-főiskolák gazdasági irányítását ősztől a miniszterelnök által kinevezett kancellárok veszik át az intézmények jelenlegi gazdasági vezetőitől.
Kockázatos a kancellári rendszer bevezetése a rektorok szerint
Kockázatosnak tartja a kettős vezetést a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöksége, amely szerint csak alaposan definiált, átgondolt viszonyrendszerrel működhet a kancellári rendszer.
