Megint nem lehet kapni K-vitamint
Az újszülöttek számára kötelező szer elérhetősége az elmúlt hetekben vált bizonytalanná. A védőnők és az orvosok megpróbálják begyűjteni a családoknál megmaradt ampullákat, hogy azokat aztán tovább-adhassák, közli az ATV honlapja.
Rétvári a K-vitamin hiányról
Többek között a K-vitamin hiányról is kérdezték az Emberi Erőforrások Minisztériumát a képviselők az Országgyűlés hétfői ülésén. Rétvári Bence, a tárca parlamenti államtitkára válaszolt.
K-vitamin: különutakat szül a hiány
A legkülönbözőbb módokon próbálnak megoldást találni a gyógyszer hiányára a szülők és a szakemberek, derült ki a XV. kerület honlapján megjelent felhívásból.
Úgy tűnik, tényleg hiány van K-vitaminból
Az Index úgy tudja, mostanra jórészt elfogytak a tűzoltásként külföldről behozott készletek, és ismét országos hiány alakult ki K-vitaminból, amelyet már csak elvétve lehet megtalálni egy-egy patikában.
Ismét hiánycikk a K-vitamin
Az RTL Híradó szerint ismét országos hiánycikk a K-vitamin, amelyet csecsemők kapnak születésük után a kórházban, majd otthon egészen az anyatejes táplálás végéig.
Már a gyógyszertárakban a K-vitamin
Már nincs hiány a létfontosságú K-vitaminból, melyet vérzékenység ellen adnak az anyatejjel táplált csecsemőknek. Már a patikákban van a készítmény, adja hírül a szoljon.hu.
Ismét kapható K-vitamin
Már elérhető a magyarországi gyógyszertárakban a K-vitamin-készítmény, a patikák bármelyike beszerezheti a korábban idehaza használt, de május eleje óta gyártási gondok miatt hiánycikknek számító, injekciót helyettesítő készítményt – mondta el a Magyar Nemzetnek Feller Antal, a Hungaropharma vezérigazgatója.
Az OGYÉI további K-vitamin behozatalát engedélyezte
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a folyamatos ellátás érdekében több hónapra elegendő, összesen 58 200 doboz K-vitamin behozatalát engedélyezte külföldről öt nagykereskedőnek.
Veszélyes lehet a maradék K-vitamin
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet arra kéri a lakosságot, hogy kizárólag a gyógyszertárakban vásárolják meg a szükséges K-vitamint, írja az ATV.
Hamarosan újra lesz K-vitamin
Nagy valószínűséggel a jövő hét elejétől lesz ismét kapható a magyarországi patikákban K-vitamin-készítmény – közölte a Magyar Nemzet érdeklődésére a Hungaropharma vezérigazgatója.
Továbbra is hiányzik a K-vitamin
Bár az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) május második felében ötezer doboz K-vitamint hozatott be külföldről, az Index szerint továbbra is hiány van az újszülöttek számára fontos K-vitaminból Magyarországon.
Hiánycikk lehet a K-vitamin-injekció
Készlethiány lehet az újszülötteknek adható K-vitamin-injekcióból, miután termelési gondok nehezítik az ellátást, közölte a Veszprém megyei hírportál.
Külföldről pótolják a K-vitamin injekciót
Külföldről ötezer-ötezer doboz K-vitamin behozatalát engedélyezte gyerekek és felnőttek számára a gyógyszer-nagykereskedőnek az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), így a jelenlegi hiány megoldódik, közölte a hatóság csütörtökön.
