A gyógyszermarketingből származó előnyök és hátrányok

A gyógyszermarketingből származó előnyök és hátrányok

A gyógyszergyártók által az orvosok és a betegek felé legagresszívebben népszerűsített gyógyszerek a legtöbb betegnek több kárt okoznak, mint hasznot – ezt a jelenséget mint az "inverz előny törvényét" írták le a galvestoni Texasi Egyetemről származó egyik közleményben.