Húszmilliárdba kerül az egyedi azonosító

Húszmilliárdba kerül az egyedi azonosító

Csaknem húszmilliárd forint ráfordítást igényel egy 2019 februárjától életbe lépő uniós szabályozás a hazai gyógyszerszektorban – mondta a Világgazdaságnak Greskovits Dávid, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (Magyosz) elnöke.

Egyelőre rosszul vizsgázik az EESZT

Egyelőre rosszul vizsgázik az EESZT

A patikák rémálma az új e-egészségügy rendszere a Magyar Nemzet beszámolója szerint, a MedicalOnline azt írja, két napra leállt a rendszer, amelyet csütörtökön újraindítottak.

E-recept: december 15-ig csak részben

E-recept: december 15-ig csak részben

Ugyan november elsejével hivatalosan is bevezették az e-recepteket Magyarországon, ezek december 15-ig még nem mindenhol fognak működni, a hazai patikák egy részének informatikai rendszerét ugyanis még nem sikerült alkalmassá tenni az új rendszerre. Ezután az időpont után viszont már nem lehet olyan patika Magyarországon, ahol nem tudják kezelni a digitális vényeket, mondta az Indexnek Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.

Az EESZT első napja

Az EESZT első napja

Fél órával a nyitás után egyelőre a homeopátiával vetekszik az EESZT hatékonysága, írták egy gyógyszertárból az Indexnek.

Informatikai rendszert fejlesztenek a gyógyszertáraknak

Informatikai rendszert fejlesztenek a gyógyszertáraknak

Gyógyszertári informatikai rendszert fejleszt közel 450 millió forintból a Számhead Kft., a informatikai hálózatok építésével foglalkozó cég a kutatás-fejlesztési (K+F) projekthez több mint 313 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.