Húszmilliárdba kerül az egyedi azonosító
Csaknem húszmilliárd forint ráfordítást igényel egy 2019 februárjától életbe lépő uniós szabályozás a hazai gyógyszerszektorban – mondta a Világgazdaságnak Greskovits Dávid, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (Magyosz) elnöke.
Egyelőre rosszul vizsgázik az EESZT
A patikák rémálma az új e-egészségügy rendszere a Magyar Nemzet beszámolója szerint, a MedicalOnline azt írja, két napra leállt a rendszer, amelyet csütörtökön újraindítottak.
E-recept: december 15-ig csak részben
Ugyan november elsejével hivatalosan is bevezették az e-recepteket Magyarországon, ezek december 15-ig még nem mindenhol fognak működni, a hazai patikák egy részének informatikai rendszerét ugyanis még nem sikerült alkalmassá tenni az új rendszerre. Ezután az időpont után viszont már nem lehet olyan patika Magyarországon, ahol nem tudják kezelni a digitális vényeket, mondta az Indexnek Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.
Az EESZT első napja
Fél órával a nyitás után egyelőre a homeopátiával vetekszik az EESZT hatékonysága, írták egy gyógyszertárból az Indexnek.
Informatikai rendszert fejlesztenek a gyógyszertáraknak
Gyógyszertári informatikai rendszert fejleszt közel 450 millió forintból a Számhead Kft., a informatikai hálózatok építésével foglalkozó cég a kutatás-fejlesztési (K+F) projekthez több mint 313 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
