Átvállalja a horvát kormány a gyógyszertárak adósságának egy részét
Megállapodott szerdán a horvát kormány a gyógyszer-nagykereskedőkkel a kórházak és gyógyszertárak fennálló adóssága egy részének kifizetéséről, közölte a helyi sajtó.
Valamelyest helyreállt a gyógyszerellátás Horvátországban
Valamelyest helyreállt a gyógyszerellátás Horvátországban, miután a horvát állam egymilliárd kuna (47 milliárd forint) értékben kifizette a kórházak és gyógyszertárak gyógyszer-nagykereskedők felé fennálló adósságának egy részét, írta a Jutarnji List című horvát napilap pénteken.
Adósság miatt leállt a gyógyszerszállítás Horvátországban
A legnagyobb horvát gyógyszer-nagykereskedő egy kórház kivételével az ország összes gyógyintézete számára leállította kedden a gyógyszerek szállítását 2 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőség miatt, közölte a vállalat igazgatója.
A horvát állam kifizeti a kórházak gyógyszeradósságának egy részét
A költségvetés módosítása után a horvát állam 1,8 milliárd kuna (86,7 milliárd forint) értékben kifizeti a kórházak és gyógyszertárak gyógyszer-nagykereskedők felé fennálló adósságának egy részét, jelentette be Zdravko Maric pénzügyminiszter.
Leállítják a gyógyszerek szállítását a horvát gyógyszer-nagykereskedők
A horvát gyógyszer-nagykereskedők az elkövetkező napokban leállítják egyes kórházak számára a gyógyszerek szállítását 2,6 milliárd kuna (közel százmilliárd forint) kintlévőségük miatt, közölte hétfőn a horvát gyógyszer-nagykereskedők szövetsége.
Kanyaró: a harmadik megbetegedést regisztrálták Horvátországban
A harmadik kanyarós megbetegedést regisztrálták Horvátországban az idén, kettőt az elmúlt héten, írta a helyi sajtó hétfőn.
Gyógyszeripari korrupció
A horvát hatóságok vádat emeltek egy gyógyszeripari cég és 364 ember, többségében orvosok és a vállalat magas beosztású menedzserei ellen. A gyanú szerint a Farmal vállalat gyógyszerészeket és orvosokat fizetett le, hogy az ő termékeit írják fel, írja a BBC.
Gyógyszeripari korrupció Horvátországban
A horvát államügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni irodája (USKOK) hétfőn vesztegetés gyanújával őrizetbe vette a ludbregi Farmal gyógyszeripari cég egész vezetőségét és 27 területi képviselőjét annak a legalább három hónapja tartó nyomozásnak az eredményeként, amelyet több száz háziorvosra is kiterjesztettek.
