Különadó: mégsem kell majd megfizetni?
Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökével, Hankó Zoltánnal egyeztetett a patikákat sújtó különadó kérdésben, tudta meg a Világgazdaság.
Tisztifőorvos: Mobil mintavevő pontokat állítanak fel országszerte
Döntő áttörést értek el a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában – jelentette be a MedicalOnline szerint Müller Cecília tisztifőorvos.
Az egészség a jóléti gazdaság meghatározó pillére
Az egészség a jóléti gazdaság meghatározó pillére, egyben a fenntartható gazdasági fejlődés és a demográfiai fordulat kulcseleme, amibe invesztálni kell, mert a jó egészség egy jobb jövőhez vezet, jelentette ki Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár hétfőn a Foglalkoztatási Szociálpolitikai Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Tanács (EPSCO) ülése után az MTI-nek adott brüsszeli nyilatkozatában.
Horváth Ildikó: A vakcináció ügye az emberiség sorskérdése
Az uniós országok és az Európai Bizottság, valamint a szakmai világszerveztek is elismerik, hogy Magyarország világviszonylatban is élen jár az átoltottságot illetően, és kiemelkedő a lakosság bizalma a magyar védőoltási rendszerben, jelentette ki Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár Brüsszelben, az MTI-nek nyilatkozva csütörtökön.
Az infarktusos betegek gyógyszerszedését segítő program indul
A szívinfarktuson átesett betegek gyógyszerszedési hatékonyságát javító programot indít a Magyar Gyógyszerészi Kamara szakmai szervezetekkel együttműködve, jelentette be Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár és Hankó Zoltán, a kamara elnöke szerdán, egy budapesti sajtótájékoztatón.
Tovább javul a gyógyszerek hozzáférése a V4 országokban
A „Tisztességes gyógyszer-árképzésre és a megfizethető hatékony gyógyszerekhez való hozzáférés javítására” irányuló regionális együttműködés 2017 márciusában indult.
Az államtitkár szerint a patikusok fontos egészségértéket képviselnek
Horváth Ildikó a Marketingpirulának adott interjúban arról is beszélt, hogy a tárca is támogatja a gyógyszerészi gondozáshoz kapcsolódó irányelvek mihamarabbi megjelenését.
Jutna oltóanyag minden egészségügyi dolgozónak
Éppen 60 éve alapították az ÁNTSZ Oltóközpontját, amelyet egy hónapja zártak be. A tisztifőorvos lapunknak erről azt mondta, vizsgálják a további működtetés lehetőségét, írja a MedicalOnline.
Magyarország az európai védőoltás-politika élvonalában
Az egészségügyi miniszterek december 7-i Foglalkoztatási, Szociális, Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi (EPSCO) Tanács brüsszeli ülésén a miniszterek elfogadták a védőoltással leküzdhető betegségekkel kapcsolatos tanácsi ajánlást.
Horváth Ildikó az új egészségügyi államtitkár
Horváth Ildikó tüdőgyógyászt, az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet orvosigazgatóját nevezte ki egészségügyért felelős államtitkárnak az államfő.
