Hiperglikémia a diabetes kezelés során
Ha ismételten mérünk magas vércukorszintet, kezdődő cukorbetegségre kell gondolni. Ha a diabétesz már ismert, akkor a kezelés nem megfelelő, így azt módosítani kell. Magas vércukorszint esetén a kezelt cukorbetegségnél gondolni kell arra, hogy magas glükózszintet okozhat a megelőző alacsony vércukorszintre adott hormonális válasz is. Mindig fel kell deríteni, hogy mi áll a magas vércukor érték hátterében: diéta hiba, a mozgás mennyiség változása, vagy a terápiában jelentkező problémák? A témában dr. Porochnavecz Mariettát, a Cukorbetegközpont diabetológusát kérdeztük.
