Fehérorosz gyógyszerek érkezhetnek Magyarországra
Együttműködési megállapodást írt alá a belarusz Nativita gyószergyár és a magyar Pharma Gap Gyógyszer Nagykereskedelmi Kft., számolt be a BelTA hírügynökség nyomán a Magyar Narancs.
Mit veszünk be?
Magyarországon 2330 közforgalmú gyógyszertár működik, ebből nagyjából 50 nyújt online értékesítési szolgáltatást – mondta az M1 Kosár című műsorában Horváth-Sziklai Attila, a Magyar Gyógyszerészeti Kamara hivatalvezetője. A többi nem a legális ellátólánchoz tartozik, ezért nem tudhatjuk, mivel szembesülünk.
Gyógyszeripar: markáns változások csendesen
Az új gyógyszerügyi hatóságról, a gyógyszeripari portfóliócserékről, az országos közbeszerzésbe vont hatóanyagokról és orvostechnikai eszközökről is beszámoltak a szakemberek a kiadónk „Mi vár ránk? – Gyógyszeripar 2015” című konferenciáján, ahol az is kiderült, a vaklicittől nem remélnek már olyan jelentős megtakarítást, mint korábban.
Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány
Új adót vetne ki a gyógyszeripar szereplőire a szlovák kormány, fizettetne az orvosoknak juttatott különböző adományok után - számolt be a Hospodárské Noviny (HN).
Elvágják a gyógyszerkereskedők menekülési útját
Egy a parlament egészségügyi bizottsága által benyújtott törvénymódosítási indítvány csak a hazai igények kielégítése után tenné lehetővé a gyógyszerexportot – írja a WebOrvos.
Matolcsy is a nagykereskedők zsebébe nyúlkál
A gyógyszerészek megússzák az iparűzési adó emelését, a nagykereskedők viszont többet kénytelenek fizetni 2013-tól. A nagy- és kiskereskedők összefogásával többszöri nekifutással sikerült a kétmilliárdos többlet befizetési tervet párszáz milliósra korrigálni.
