Rengeteg gyógyszerhulladékot vitt vissza a lakosság a patikákba

Rengeteg gyógyszerhulladékot vitt vissza a lakosság a patikákba

Minden idők egyik legtöbb gyógyszerhulladékát vitte vissza a lakosság a patikákba, bioboltokba  – közölte a Napi.hu-val Miklósi András, a Recyclomed Nonprofit Kft.ügyvezető igazgatója.

Nagytakarítás után lesz naprakész a házi patika

Nagytakarítás után lesz naprakész a házi patika

Lakossági gyógyszer-nagytakarítást szerveztek a Kaposi Mór Oktató Kórház Szigethy-Gyula Gyógyszertárában. A patikában nem csak a lejárt szavatosságú tablettákat, szirupokat, hanem a fecskendőket és infúziókat is fogadták, számolt be róla a sonline.hu nyomán a Weborvos.

Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége

Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége

2021-ben ismét emelkedett és elérte a 341 tonnát a Recyclomed Nonprofit Kft. által begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége, egy évvel korábban 2020-ban a koronavírus-járvány miatt 338,4 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be – közölte a VG-vel Miklósi András, a cég ügyvezető igazgatója.

Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza

Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza

Egyre tudatosabbak a gyógyszerfogyasztók: tavaly több mint 11 százalékkal nőtt a Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége – tudta meg a Világgazdaság.

Súlyos fertőzésveszélyre figyelmeztetnek a patikák

Súlyos fertőzésveszélyre figyelmeztetnek a patikák

Dr. Marjai Tamást, a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) szakmai elnökét a gyógyszerhulladékok gyűjtéséről kérdezte a Pénzcentrum.

Ennyi a hazai gyógyszerhulladék

Ennyi a hazai gyógyszerhulladék

Tavaly 9 százalékkal, 305 tonnára nőtt a Recyclomed Nonprofit Kft. által Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége. Egy évvel korábban 281,5 tonnát semmisítettek meg – mondta Miklósi András, a Recyclomed Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a Világgazdaságnak.

Védjegyet a dobozokra!

Védjegyet a dobozokra!

Ma már több mint 500 készítmény viseli a „Magyar Gyógyszer” védjegyet, amelyet csak azok a termékek kaphatnak meg, amelyeket nemcsak itthon fejlesztettek ki, hanem Magyarországon is gyártanak, hangzott el a többi közt a VI. Gyógyszerész Köztestületi Napokon.