Rengeteg gyógyszerhulladékot vitt vissza a lakosság a patikákba
Minden idők egyik legtöbb gyógyszerhulladékát vitte vissza a lakosság a patikákba, bioboltokba – közölte a Napi.hu-val Miklósi András, a Recyclomed Nonprofit Kft.ügyvezető igazgatója.
Nagytakarítás után lesz naprakész a házi patika
Lakossági gyógyszer-nagytakarítást szerveztek a Kaposi Mór Oktató Kórház Szigethy-Gyula Gyógyszertárában. A patikában nem csak a lejárt szavatosságú tablettákat, szirupokat, hanem a fecskendőket és infúziókat is fogadták, számolt be róla a sonline.hu nyomán a Weborvos.
Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége
2021-ben ismét emelkedett és elérte a 341 tonnát a Recyclomed Nonprofit Kft. által begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége, egy évvel korábban 2020-ban a koronavírus-járvány miatt 338,4 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be – közölte a VG-vel Miklósi András, a cég ügyvezető igazgatója.
Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza
Egyre tudatosabbak a gyógyszerfogyasztók: tavaly több mint 11 százalékkal nőtt a Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége – tudta meg a Világgazdaság.
Súlyos fertőzésveszélyre figyelmeztetnek a patikák
Dr. Marjai Tamást, a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) szakmai elnökét a gyógyszerhulladékok gyűjtéséről kérdezte a Pénzcentrum.
Ennyi a hazai gyógyszerhulladék
Tavaly 9 százalékkal, 305 tonnára nőtt a Recyclomed Nonprofit Kft. által Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége. Egy évvel korábban 281,5 tonnát semmisítettek meg – mondta Miklósi András, a Recyclomed Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a Világgazdaságnak.
Védjegyet a dobozokra!
Ma már több mint 500 készítmény viseli a „Magyar Gyógyszer” védjegyet, amelyet csak azok a termékek kaphatnak meg, amelyeket nemcsak itthon fejlesztettek ki, hanem Magyarországon is gyártanak, hangzott el a többi közt a VI. Gyógyszerész Köztestületi Napokon.
