A gyártók pozícióinak gyengülése megrendítheti az ellátásbiztonságot

A gyártók pozícióinak gyengülése megrendítheti az ellátásbiztonságot

A piaci turbulenciák hatása és a magyar gyártók stratégiai pozícióinak gyengülése gyógyszerhiányhoz, az ellátásbiztonság megrendüléséhez vezethet – írja a VG.

Milyen jövő vár a gyógyszergyártókra 2021-ben?

Milyen jövő vár a gyógyszergyártókra 2021-ben?

A Covid-19 vakcina szélsebes kifejlesztésében részt vevő vállalatok, a Pfizer, a Johnson & Johnson és az AstraZeneca számára 2020 mérföldkőnek számított, írja a Piac és Profit.

Valsartan-ügy: fizessenek a gyártók!

Valsartan-ügy: fizessenek a gyártók!

Az MSZP szerint a kormánynak vissza kellene perelnie a gyógyszergyártóktól azt a pénzt, amit rákkeltő vérnyomáscsökkentőkre tb-támogatásként kifizetett.

Ipari betegszervezetek

Ipari betegszervezetek

A New England Journal of Medicine írása feltárja, hogy milyen mértékben fogadnak el támogatást az amerikai betegszervezetek gyógyszer- és orvosi segédeszközgyártóktól, és hogyan kezelik ezt az érdekkonfliktust.

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.

Lazítanának a gyártók a vakliciten

Lazítanának a gyártók a vakliciten

A TEVA, az Egis, a Richter és a Sanofi képviselői tárgyalásokat folytatnak kormányzattal annak érdekében, hogy sikerüljön „felpuhítani" a vaklicit rendszerét.

A teljes egészség-adósságot átveszi az állam az önkormányzatoktól

A teljes egészség-adósságot átveszi az állam az önkormányzatoktól

A gyógyszergyártók kutatás-fejlesztési kiadásai "rendszerszerűen" leírhatóak lesznek a költségvetési befizetéseikből – idézi Banai Péter Benőt az MTI.

Egymásra vigyáznak a gyógyszercégek

Egymásra vigyáznak a gyógyszercégek

Hol húzódik a hiteles tájékoztatás határa, hol van az a pont, ahol a gyógyszercég  már érinti ezt a vonalat, illetve át is lépi azt? Mostantól a négy nagy gyógyszergyári szervezet közös etikai kódexe hivatott őrködni a gyógyszerekkel kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció korrektsége felett.

Ha nem gyógyul a beteg, a gyógyszergyártó fizet

Ha nem gyógyul a beteg, a gyógyszergyártó fizet

Betegregiszter és kockázatmegosztás – e két fogalomra épül a jövő gyógyszerár-támogatási filozófiája és gyakorlata. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár gyógyszerár-támogatási főosztályának vezetője állítja: a regiszter célja nem az orvosok minősítése, hanem az első körben ”figyelőlistára” kerülő nyolc készítmény hatásosságának vizsgálata, eredményességének mérése. Bidló Juditnak a Medical Tribune legfrissebb számában megjelenő interjúját idézzük.

Kinek jó a terápiaeredményesség mérése?

Kinek jó a terápiaeredményesség mérése?

A terápia eredményességének mérése elvezethet a kockázat megosztásához, hiszen egy új szerről kiderülhet, hogy a gyakorlatban nem hozza azokat az eredményeket, amelyek a klinikai vizsgálatok alapján, a befogadáskor várhatók voltak – mondta el dr. Bidló Judit, az OEP Ártámogatási Főosztályának vezetője a Medical Tribune tegnapi konferenciáján. Vannak szerek, amelyek esetén már ma is működő gyakorlat a kockázatmegosztás.