A gyártók pozícióinak gyengülése megrendítheti az ellátásbiztonságot
A piaci turbulenciák hatása és a magyar gyártók stratégiai pozícióinak gyengülése gyógyszerhiányhoz, az ellátásbiztonság megrendüléséhez vezethet – írja a VG.
Milyen jövő vár a gyógyszergyártókra 2021-ben?
A Covid-19 vakcina szélsebes kifejlesztésében részt vevő vállalatok, a Pfizer, a Johnson & Johnson és az AstraZeneca számára 2020 mérföldkőnek számított, írja a Piac és Profit.
Valsartan-ügy: fizessenek a gyártók!
Az MSZP szerint a kormánynak vissza kellene perelnie a gyógyszergyártóktól azt a pénzt, amit rákkeltő vérnyomáscsökkentőkre tb-támogatásként kifizetett.
Ipari betegszervezetek
A New England Journal of Medicine írása feltárja, hogy milyen mértékben fogadnak el támogatást az amerikai betegszervezetek gyógyszer- és orvosi segédeszközgyártóktól, és hogyan kezelik ezt az érdekkonfliktust.
A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics
Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.
Lazítanának a gyártók a vakliciten
A TEVA, az Egis, a Richter és a Sanofi képviselői tárgyalásokat folytatnak kormányzattal annak érdekében, hogy sikerüljön „felpuhítani" a vaklicit rendszerét.
A teljes egészség-adósságot átveszi az állam az önkormányzatoktól
A gyógyszergyártók kutatás-fejlesztési kiadásai "rendszerszerűen" leírhatóak lesznek a költségvetési befizetéseikből – idézi Banai Péter Benőt az MTI.
Egymásra vigyáznak a gyógyszercégek
Hol húzódik a hiteles tájékoztatás határa, hol van az a pont, ahol a gyógyszercég már érinti ezt a vonalat, illetve át is lépi azt? Mostantól a négy nagy gyógyszergyári szervezet közös etikai kódexe hivatott őrködni a gyógyszerekkel kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció korrektsége felett.
Ha nem gyógyul a beteg, a gyógyszergyártó fizet
Betegregiszter és kockázatmegosztás – e két fogalomra épül a jövő gyógyszerár-támogatási filozófiája és gyakorlata. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár gyógyszerár-támogatási főosztályának vezetője állítja: a regiszter célja nem az orvosok minősítése, hanem az első körben ”figyelőlistára” kerülő nyolc készítmény hatásosságának vizsgálata, eredményességének mérése. Bidló Juditnak a Medical Tribune legfrissebb számában megjelenő interjúját idézzük.
Kinek jó a terápiaeredményesség mérése?
A terápia eredményességének mérése elvezethet a kockázat megosztásához, hiszen egy új szerről kiderülhet, hogy a gyakorlatban nem hozza azokat az eredményeket, amelyek a klinikai vizsgálatok alapján, a befogadáskor várhatók voltak – mondta el dr. Bidló Judit, az OEP Ártámogatási Főosztályának vezetője a Medical Tribune tegnapi konferenciáján. Vannak szerek, amelyek esetén már ma is működő gyakorlat a kockázatmegosztás.
