Havonta 5-20 ezer forintot költünk gyógyszerre
A magyarok többsége 5-20 ezer forintot költ havi szinten gyógyszerre, ez derül ki a Pulzus kutatásából, amit a Napi.hu számára készített.
Így fogyhatna kevesebb antidepresszáns
Ha több időt töltenénk a szabadban, kevesebb gyógyszert szednénk a mentális egészségünk helyreállítása érdekében, írja a Qubit egy finn kutatás eredményeire hivatkozva.
Elemzés készül a gyógyszertúlfogyasztásról
A patikában leggyakrabban megfázást enyhítő szereket, fájdalom-, és lázcsillapítókat vehetünk vény nélkül. A vény nélküli gyógyszerek alkalmazásáról nem az orvos dönt, ami azt a benyomást keltheti, hogy ezek a szerek veszélytelenek. Pedig a vény nélküli gyógyszerek sokszor erős hatásmechanizmusú szerek, amelyek dóziskontroll nélkül, vagy tartós fogyasztás esetén árthatnak. A gyógyszertúlfogyasztás kockázatait mutatja be az ÁSZ készülő elemzése, az erről készült cikksorozat első része a recept nélkül elérhető gyógyszerekről szól.
Ezek a magyarok leggyakrabban szedett gyógyszerei

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által támogatott gyógyszerek szeptemberi eladási toplistáját a Profitline közli a legfrissebb gyógyszer-kereskedelmi adatok alapján.
Kis részben az orvosok is felelősek a túlzott gyógyszerfogyasztásért
A legnagyobb hangsúlyt a megelőzésre kell helyezni, mert az emberek többsége csak akkor megy orvoshoz, ha már baj van. Szemléletváltásra van a legnagyobb szükség, hangzott el az ATV-n.
Ezért magasabb a városokban a gyógyszerfogyasztás
A gyógyszerturizmus miatt a határtelepülések is eltérést mutatnak az átlagtól az egy főre jutó gyógyszerforgalomban, mondta Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) elnöke az InfoRádiónak.
Szolgáltatói szemléletű fejlesztések az OGYÉI-ben
Kétmilliárd forintot fordíthat az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) olyan szakmai fejlesztésekre, amelyekhez korszerű informatikai megoldások is társulnak.
Több gyógyszert szednek a nők
Tavaly havonta tízmilliárd forintot költöttünk vényköteles gyógyszerekre, ám nemenként és megyénként komoly eltéréseket láthatunk, derül ki a Világgazdaság összeállításából.
Negyven fölött jön a gyógyszerszedés
A magyarok fele szed gyógyszert, alig többen, mint az uniós átlag – derül ki az Eurostat felméréséből, melyet a hvg.hu idéz.
Felvilágosodás, gyógyszerek, alternatív medicina
Az egészségügy körül hatalmas viták zajlanak, amelyben minden résztvevő a priori tényként kezeli, hogy a népesség élettartamának növelésében és egészségi állapotának javításában a medicina, ezen belül pedig a gyógyító (kuratív) medicina – beleértve a gyógyszeres terápiát is – központi jelentőségű. Ez a megváltás kapujának a kulcsa, legfeljebb éppen rossz kezekben van, legfeljebb éppen rozsdás, de majd jönnek azok, akik fényesre csiszolják, felvirágoztatják és ettől minden jobbra fordul. Nem szokás elgondolkodni azon, hogy ez mennyiben van így és mennyiben nem.
Túl szűk a gyógyszerkassza
Részben a népesség öregedése miatt növekedett idén 4-4,5 százalékkal a hazai gyógyszerpiac – idézi Fekete Tibor elemzését év végi helyzetjelentésében a Népszabadság.
