A GYEMSZI nyomozati jogköréről
A gyógyszerügyi hatóság munkatársainak joguk van bárhová bemenni és a bizonyítékokat lefoglalni.
Házkutatási jogot kap a GYEMSZI?
A Gyemszi a jövőben nyomozati jogköröket kap majd.
A jelszó változatlan: “Mindent a bérekre”!
Miközben a visegrádi négyek országaiban közös tiltakozás zajlik az egészségügyben, a hazai egészségügyi államtitkár a központosított közbeszerzések eredményeiről adva számot, jelezte: áll a régi jelszó.
Lesz kórházi kiskassza a Gyemszinél
Az egészségügyet érintő, s szerdán az Országgyűlés számvevőszéki bizottságát megjárt törvényjavaslatokról ír a nol.hu.
Próbálkozik a kormány, de nem korlátozhatja az abortusztablettát
A NOL szerint elvetélni látszik az egészségügyi államtitkár törekvése, hogy mindenképpen megakadályozza a Magyarországon is regisztrált abortusztabletta gyakorlati alkalmazását.
E-recept: jönnek a pályázatok
A következő hetekben kiírhatják az e-receptet megalapozó projektek pályázatait, így az elektronikus vényt jövőre már a gyakorlatban is ki lehet próbálni – közölte Surján György, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi, Minőség-, és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) megbízott főigazgató-helyettese.
Ne legyenek különbségek a betegségek kezelésében!
Jelenleg Magyarországon 465 orvosszakmai irányelv van érvényben, melyeknek több mint 90 százaléka 2012. december 31-én lejár. A Szakmai Kollégium előtt áll a feladat, hogy ezeket az irányelveket megújítsa, illetve a lehetőség, hogy a megújuló irányelvek minőségét javítsa.
Megújulás a gyógyszerpiacon

Érdekes kérdések vetődtek fel Zéró tolerancia című, a Medical Tribune gyógyszerismertetésben zajló paradigmaváltással foglalkozó tegnapi konferenciáján: Mi minősül ismertetői tevékenységnek? Káros-e a nyilvánosság? Ki a felelős a korrupcióért, az alkalmazott vagy a munkaadó gyógyszercég? Mi a hatékonyabb, a konkrét termék vagy az általános imázs hangsúlyozása?
Döntött a kormány a gyógyszerár-támogatásról

A kormány javaslata szerint az új gyógyszertámogatási rendszerben a gyógyszergyártók társadalmi felelősségvállalása és az állam szerepe nagyobb lesz, betegterhek viszont tovább mérséklődhetnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a kormány keddi ülését követően.
