Költségvetés: több gyártói befizetés, emelkedő gyógyszertámogatás

Költségvetés: több gyártói befizetés, emelkedő gyógyszertámogatás

Gyógyszergyártói és forgalmazói befizetésekből 2018-ban 17 milliárd forintot vár a költségvetés, gyógyszertámogatásra viszont 18 milliárdal többet költenének, mint idén.

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

A gyógyszergyártóknál maradt az adószendvics

Az ágazati különadók számos iparágban csökkentek, a gyógyszeripari gyártói és forgalmazói befizetések rendszere azonban változatlan maradt – írja a Figyelőben az AIPM igazgatója.

Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít

Nem volt elég bátor a Századvég Gazdaságkutató operatív igazgatója ahhoz, hogy összegezze és nyilvánosság számára is közérthetővé tegye a saját kutatásukból nyilvánvalóan levonható következtetést: a kormány nem hogy nyert, biztos, hogy veszít a gyógyszerpiacot érintő drasztikus megszorítási intézkedési csomag – népszerű nevén Széll Kálmán Terv 1.0, illetve 2.0-ás változatának – életbe léptetésével.