Gulyás Gergely elárulta, miért van szükség az egységes intézeti gyógyszertári rendszerre
Megtakarítást remél a kormány az egységes intézeti gyógyszertári rendszer létrehozásától.
Így írható le a gyógyszeripari szereplők különadójának fele
Ha kutatás-fejlesztésre, vagy beruházásra költik, megfelezhetik extraprofitadójukat az érintett gyógyszeripari cégek – hangzott el a Kormányinfón.
Varga Mihály: A védelem költségvetése lesz a 2024-es
Nem emelik a különadókat, hangzott el a csütörtöki Kormányinfón, ahol a költségvetés mellett a debreceni oltóanyaggyár sorsáról is szó esett.
Állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adtak át
Március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket és miniszteri elismeréseket adott át Gulyás Gergely, Navracsics Tibor és Csák János miniszterek kedden, Budapesten.
Kormányinfó: 20 milliárd forint extraprofitadót fizethetnek a gyógyszerforgalmazók
A gyógyszerforgalmazóktól 20 milliárd forintos többletbevételt remél a kormány extraprofitadóként – jelentette be a csütörtöki Kormányinfón Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Gulyás Gergely: Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium
Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.
Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium
Biztosan nem lesz önálló egészségügyi minisztérium – derült ki a csütörtöki Kormányinfón egy kérdés nyomán, ahogyan az is, hogy május 31-ével véget ér a járvány miatti veszélyhelyzet.
Kötelező a 3. oltás az egészségügyben
Péntek éjféltől kötelező a maszkviselés zárt terekben – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtök délutáni Kormányinfón.
Orbán Viktor: Magyar-izraeli oltóanyaggyár is épülhet
Orbán Viktor járványügyi intézkedéseket is ismertetett a mai Kormányinfón, a Magyar Hang tudósítása szerint bejelentette, hogy indulhat a 12-15 évesek oltása.
Ezek lesznek az új szabályok húsvét után
A kereskedelmi és iparkamara, illetve a gazdasági élet szereplői által javasolt változtatások bevezetésére akkor van lehetőség, ha a beadott oltásszám tekintetében Magyarország átlépi a 2,5 milliós határt, azaz 2,5 millió ember legalább az első oltását megkapta, közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken rendkívüli online tájékoztatóján, hozzátéve: ez a jelenlegi számítások szerint a húsvéthétfőt követő néhány napban be fog következni.
Gulyás: A sárga vagy vörös országból érkezők karanténba kerülnek
Szigorítja a határellenőrzést és újra karanténkötelezettséget vezet be Magyarország a veszélyesnek ítélt országokból érkezőknek – ismertette a kormány koronavírus-járvánnyal kapcsolatos friss döntéseit vasárnapi rendkívüli tájékoztatóján Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Az operatív törzs és a védekezés fennmarad
Az eddigi járványügyi védekezés hatékony volt. Az operatív törzs továbbra is fennmarad, miként az egészégügyben is továbbra is marad a védekezés – mondta el Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón. Szerinte indokolt az egészségügy átalakítása.
Pénz az egészségügyieknek, elvonás a pártoktól, önkormányzatoktól, multiktól
Az eddigi korlátozó intézkedések valószínűleg megfelelő időben történtek, így még mindig sikerült elkerülni a tömeges megbetegedéseket – hangzott el a többi közt az operatív törzs szombati tájékoztatóján. Az egészségügyieknek 500 ezer forint plusz juttatást Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter újfent bejelentette.
Vizsgálják az extrém áremelkedést a gyógyszertárakban
Általános gyógyszerhiány nincs, extrém árak viszont vannak a patikákban – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón a MedicalOnline szerint.
