Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási ponthatárokat
Az orvos- és egészségtudomány iránt továbbra is nagy az érdeklődés, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar államilag támogatott alapképzésére 191-en nyertek felvételt.
SE: több mint kétezren kezdhetik meg tanulmányaikat
A tegnap este hozták nyilvánosságra a felvételi ponthatárokat, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán idén is maximális létszámmal, 150 hallgatóval indulhat el a félév.
385 pont is elég lett a gyógyszerészkarokra
A tavalyinál általában többet, de a központilag előre megszabottnál kevesebbet kellett elérni a gyógyszerészi tanulmányok őszi megkezdéséhez, derült ki a felvi.hu-n, a csütörtöki ponthatár-ismertetéskor.
Alacsonyabban lesz a léc, már idén több gyógyszerészhallgatót vesznek fel
Az eredetileg tervezettnél több gyógyszerészhallgató kezdheti meg állami finanszírozással egyetemi tanulmányait – írja a Napi Gazdaság.
Pécsett és Szegeden lesz még pótfelvételi!
Lényegében holtverseny alakult ki Budapest és Debrecen között az idei felvételi ponthatárokban a gyógyszerészet területén. Szegeden egyharmaddal gyengébb eredménnyel is megkezdhetők az önköltséges gyógyszerész-tanulmányok az ősszel.
