A gyógyszerhatóság új laboreszközei a betegbiztonságot erősítik
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) két új laboratóriumi eszköze nagyban növeli majd a gyógyszerbiztonságot, ezzel együtt a betegbiztonságot – mondta az egészségügyért felelős államtitkár szerdán, budapesti, korlátozottan nyilvános sajtótájékoztatón.
Gyógyszertechnológiai fejlesztés a Debreceni Egyetemen
Világszínvonalú tömegspektrométer és gyógyszergyártásra is alkalmas tablettázó, kapszulázó rendszer – egyebek mellett ezekkel az eszközökkel bővül a Debreceni Egyetem műszerparkja egy 944 millió forintos gyógyszertechnológiai fejlesztés révén.
Februártól nagyban vásárol „a magyar beteg”
Ma jár le a kórházi gyógyszer- és orvostechnikai eszközbeszerzések országos központosított rendszeréről szóló kormányrendelet-tervezet véleményezésére megszabott határidő.
