A fogamzásgátlók szedése csökkenti a méhdaganat gyakoriságát
Az orális fogamzásgátlók szedése csökkenti az endometrium karcinóma kialakulásának a kockázatát. A fogamzásgátlók 1960-as években történt bevezetése óta mintegy 400 ezer méhtestrákot kerültek el a tablettát szedő nők.
