A figyelmetlenek 150 ezer forintot veszni hagynak
A 2023-as személyi jövedelemadó bevallási határideje május 22. Eddig a napig kell számot adni a 2022-ben megszerzett jövedelmekről, egyben rendelkezni az adókedvezmény visszaigényléséről is. Minden egészség- vagy nyugdíjszámlára befizetett összeg után húsz százalék, akár évi 150 ezer forint adókedvezmény jár. Fontos azonban tudni, hogy a NAV ezt nem utalja vissza automatikusan: ha az adózó nem rendelkezik róla az szja bevallásában, akkor az összeg elveszik, írja a piacesprofit.hu.
Új pozícióban az egészségpénztárak
A 2016 óta tartó tendencia folytatódott az idei év első félévében is: az egészségpénztárak a munkáltatók adóoptimalizálási eszközéből lassan a tudatos öngondoskodók intézményévé válnak. A vállalatok és az állam szerepvállalására azonban ebben a modellben is nagy szükség van, írja a Patika-csoport.
A többletterhek a lakosságot sújtják
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint az idei első félévben az egészségpénztári számlákról már majdnem a válság előtti időket idéző szintre esett a gyógyszerköltések aránya, írja az azenpenzem.hu.
Siker az egészségkasszáknál (is)
Éves szinten 7,5 százalékkal növelték a vagyonukat az ÖPOSZ-hoz tartozó önkéntes nyugdíjpénztárak, az egészségpénztáraknál pedig 10 százalékos volt a növekedés, közölte a Gazdaság TV.
Maradandó károsodás az egészségpénztári szektorban
A 200 ezer forintos cafeteriaplafon bevezetése erősen meglátszik az egészségpénztári szektor 2015-ös teljesítményén: a csökkenő munkáltatói befizetéseket nem tudta ellensúlyozni a tagság növekvő egyéni aktivitása sem, így összességében kevesebb pénz került az egészségkasszákba, közli a Patika Egészségpénztár.
Jól teljesítenek az egészségpénztárak
Az idei második negyedév végén több mint 42 milliárd forintot tett ki a Stabilitás Pénztárszövetséghez tartozó 12 egészségpénztár vagyona, ami 1,4 százalékos növekedést jelent az előző negyedév végéhez képest írja a VG.
