Külügyi államtitkár az életmentő orvostechnikai eszközökről
Magyarországnak önellátóvá kell válnia az életmentő orvostechnikai eszközök területén, jelentette ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára a Vas megyei Lukácsházán.
A kormány kiemelten támogatja a gyógyszeripari beruházásokat
A kormány kiemelten támogatja a gyógyszeripari beruházásokat, ugyanis a koronavírus-járvány tapasztalataiból tanulva Magyarországnak képesnek kell lennie az önellátásra az egészségügy területén, jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Tárgyfertőtlenítő gépcsalád sorozatgyártása kezdődik Vas megyében
Speciális tárgyfertőtlenítő gépcsalád sorozatgyártása kezdődik a Vas megyei Csepregen, az Uniriv Kft.-ben, jelentette be az emberi erőforrások minisztere hétfőn Budapesten.
Idén is átadták a Jedlik Ányos-díjakat
Idén is átadták a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) kezdeményezésére létrehozott Jedlik Ányos-díjat, amely a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja. A díjat ezúttal az egészségiparban és a szellemitulajdon-védelem területén tevékenykedő szakemberek kapták.
Varga Mihály: A gyógyszeripar válságálló és kulcsszerepe van a gazdaságban
A gyógyszeripar jelentősen hozzá tud járulni az ország versenyképességéhez, az ágazat válságállónak bizonyult és a gazdaság újraindításában is kulcsszerepe van, mondta a pénzügyminiszter a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) fennállása 30. évfordulója alkalmából tartott konferencián pénteken Budapesten.
A hazai egészségipar évi 500 milliárd forint értéket állíthat elő
Varga Mihály az Egészségipari támogatási program kiállításán elmondta, biztosítottá vált itthon a favipiravir gyártása, az orvosi pipetta előállítása, valamint a fertőtlenítőszerek készítése.
Patrióta egészségipar: bővülő oltóanyaggyár, kevesebb klinikai vizsgálat, további államosítás
Az önellátási képesség bővítése mellett az állami szerepvállalás növelése is terítékre került a pandémia nyomán átszabott patrióta egészségipari stratégiában. Lengyel Györgyi, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszteri biztosa a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) XV. konferenciáján arról is beszélt, hogy az egészségipar területén csak a klinikai vizsgálatok számában történt visszaesés az elmúlt időszakban, amelynek felügyeletét két évvel ezelőtt az emberi erőforrások minisztériuma nem volt hajlandó átengedni az innovációs tárcának.
Varga Mihály: Támogatja a kormány az egészségipari önellátást erősítő beruházásokat
Az Egészségipari Támogatási Programmal olyan tervek megvalósítását segíti a kormány, amelyek erősítik Magyarország egészségipari önellátását, hozzájárulnak a gyógyszerek és gyógyászati eszközök gyártásának határokon belül tartásához, a hazai gyártóhelyek számának emelkedéséhez és a kapacitások bővítéséhez – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a program első három támogatási szerződésének aláírási ünnepségén, csütörtökön Budapesten.
Megfontolja a minisztérium az iparág kéréseit
A Magyosz több kérését is figyelembe vettük, megfontolásra javasoljuk a kormánynak az iparági és egyéb adók, a kutatás-fejlesztési ráfordítások jóváírásának további lehetőségeit, a termelői beruházások amortizációjának leírhatóságát is – mondta a Világgazdaságnak Lengyel Györgyi, aki októbertől az Innovációs és Technológiai Minisztérium egészségipar fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa.
Az egészségipar erősödése hatással lesz az egészségügy egészére
Az exportban már bizonyított egészségipari cégeket a gazdasági diplomácia eszközeivel is segíti a kormány – mondta Varga Mihály.
Debrecen az egészségiparra fókuszál
Évek óta a gyógyszeriparra és a biotechnológiára alapozza Debrecen városának önkormányzata a növekedést, a jövőben pedig további fejlesztéseket terveznek, uniós segítséggel. Erről egy szakmai konferencián esett szó, ahol az európai egészségipari együttműködések jövőjéről egyeztettek.
Folytatja a fejlesztéseket az egészségügyi iparág
Az egészségügyi iparág vezetői a dinamikusan változó és egyre összetettebb gazdasági környezetben az ellátási lánc fejlesztésébe fektetve készülnek a globális növekedésre – számol be a UPS “Pain in the (Supply) Chain” címmel ötödik alkalommal kiadott egészségipari felmérése.
