Fogadják a patikai rendszerek az e-személyit
Több mint háromezer patikában működik e-személyi olvasó készülék, valamennyi gyógyszertári rendszer alkalmas a kártyán lévő adatok leolvasására – írja a Magyar Hírlap.
Most már e-személyivel is kiváltható a gyógyszer
Mostantól az összes patikában kiválthatjuk az orvos által felírt gyógyszert elektronikus személyi igazolvánnyal a tajkártya helyett – közölte a Magyar Nemzettel az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
EESZT: egy-két hónapba is beletelhet, mire a helyére rázódik
Egy-két hónapba is beletelhet, mire a helyére rázódik a magyar egészségügy digitális játszótere. A betegek csak november közepétől próbálkozhatnak e-személyivel kiváltani a gyógyszert, írja a Népszava.
Nem teher, hanem lehetőség az e-recept
Nem teher, hanem plusz lehetőség az e-recept – hangsúlyozta a rendszer bevezetéséért felelős miniszteri biztos és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.
E-recept: senki sincs hátrányban!
Az e-recept bevezetésével egyszerűbbé válik a felírt gyógyszerek kiváltása, mindenkinek kényelmesebb lesz, írta közleményében az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK).
E-recept: hátrányban a 65 év felettiek
Idősek sokaságának lehet nehézkes a hamarosan bevezetésre kerülő e-recept kiváltása – figyelmeztet Alexin Zoltán adatvédelmi szakértő a Népszavában.
E-recept: vizsgáznak a patikusok
A bátrak már szeptembertől regisztrálhatnak az EESZT-hez történő csatlakozáshoz, novembertől azonban a csatlakozásra kötelezett egészségügyi szolgáltatók orvosainak és a gyógyszerészeknek kötelező használniuk a rendszert.
