Fogadják a patikai rendszerek az e-személyit

Fogadják a patikai rendszerek az e-személyit

Több mint háromezer patikában működik e-személyi olvasó készülék, valamennyi gyógyszertári rendszer alkalmas a kártyán lévő adatok leolvasására – írja a Magyar Hírlap.

Most már e-személyivel is kiváltható a gyógyszer

Most már e-személyivel is kiváltható a gyógyszer

Mostantól az összes patikában kiválthatjuk az orvos által felírt gyógyszert elektronikus személyi igazolvánnyal a tajkártya helyett – közölte a Magyar Nemzettel az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

EESZT: egy-két hónapba is beletelhet, mire a helyére rázódik

EESZT: egy-két hónapba is beletelhet, mire a helyére rázódik

Egy-két hónapba is beletelhet, mire a helyére rázódik a magyar egészségügy digitális játszótere. A betegek csak november közepétől próbálkozhatnak e-személyivel kiváltani a gyógyszert, írja a Népszava.

Nem teher, hanem lehetőség az e-recept

Nem teher, hanem lehetőség az e-recept

Nem teher, hanem plusz lehetőség az e-recept – hangsúlyozta a rendszer bevezetéséért felelős miniszteri biztos és a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.

E-recept: senki sincs hátrányban!

E-recept: senki sincs hátrányban!

Az e-recept bevezetésével egyszerűbbé válik a felírt gyógyszerek kiváltása, mindenkinek kényelmesebb lesz, írta közleményében az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK).

E-recept: hátrányban a 65 év felettiek

E-recept: hátrányban a 65 év felettiek

Idősek sokaságának lehet nehézkes a hamarosan bevezetésre kerülő e-recept kiváltása – figyelmeztet Alexin Zoltán adatvédelmi szakértő a Népszavában.

E-recept: vizsgáznak a patikusok

E-recept: vizsgáznak a patikusok

A bátrak már szeptembertől regisztrálhatnak az EESZT-hez történő csatlakozáshoz, novembertől azonban a csatlakozásra kötelezett egészségügyi szolgáltatók orvosainak és a gyógyszerészeknek kötelező használniuk a rendszert.