Letették a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a DE gyógyszerészeti kar új épületének alapkövét

Letették a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a DE gyógyszerészeti kar új épületének alapkövét

A Debreceni Egyetem (DE) most kezdi "beépíteni" képzési rendszerébe a gyógyszergyárakat, mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken Debrecenben, a Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és a DE gyógyszerészeti kar új épületének alapkőletételén.

Gyógyszerészek a betegágy mellett

Gyógyszerészek a betegágy mellett

Klinikai gyógyszerész segíti a betegellátást szeptembertől a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikán. A gyógyszerészek így már kilenc klinikán vesznek részt a terápiás döntéshozatalban, felügyelik a gyógyszerelést és tanácsokkal látják el a betegeket. Az elsődleges cél, hogy segítsék a szakszerű, folyamatos, biztonságos és gazdaságos gyógyszerellátást.

Palkovics: Jövő év végén már vakcinákat gyártanak Debrecenben

Palkovics: Jövő év végén már vakcinákat gyártanak Debrecenben

Jövő év végén megkezdődik a vakcinagyártás a debreceni nemzeti oltóanyaggyárban, erősítette meg az innovációs és technológiai miniszter vasárnap a helyszínen, amikor elhelyezték a leendő üzem alapkövét a Debreceni Egyetem innovációs parkjában.

A negyedik hullámra sem lesz magyar vakcina

A negyedik hullámra sem lesz magyar vakcina

A 168 szerint a Magyarországon várhatóan ősszel beköszöntő negyedik hullám idején még biztosan nem lesz forgalomban magyar gyártmányú vakcina, feltehetően az utána következő időszakban sem.

Szijjártó Péter: A gyógyszeripar kitörési ágazat

Szijjártó Péter: A gyógyszeripar kitörési ágazat

Szijjártó Péter szerint a gyógyszeripar a magyar gazdaság kitörési ágazata, amelyben minden támogatás megtérül, ezért a kormány ezután is mindent megtesz, hogy a magyar gyógyszergyártás a világ élvonalában maradjon.

Nemzetközi radiokarbon kompetencia és képzési központ Debrecenben

Nemzetközi radiokarbon kompetencia és képzési központ Debrecenben

A radiokarbon mérésére alapozott módszerek nélkülözhetetlen eszközei a gyógyszerfejlesztési és orvosi kutatásoknak, valamint a nukleáris környezetvédelemnek.