Szorosabbra fűzi együttműködését a Debreceni Egyetem és az MSD

Szorosabbra fűzi együttműködését a Debreceni Egyetem és az MSD

Klinikai vizsgálatokra irányuló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem (DE) és az MSD Pharma Hungary Kft. (MSD). A felsőoktatási intézmény és a globális gyógyszeripari cég magyarországi leányvállalatának kutatás-fejlesztési kooperációja elősegíti a vizsgálatok gyorsabb elindítását és az innovatív terápiákhoz való korai hozzáférést a betegek számára.

Üzbég gyógyszerészhallgatók Debrecenben

Üzbég gyógyszerészhallgatók Debrecenben

Kéthetes elméleti és gyakorlati oktatásban vesznek részt üzbég gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán a Tashkent Gyógyszerészeti Intézettel kötött megállapodás keretében.

Megkezdődött a hazai koronavírus-vakcina fejlesztése

Megkezdődött a hazai koronavírus-vakcina fejlesztése

A Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Debreceni Egyetem együttműködésében, az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával megkezdődött az új koronavírus-vakcina fejlesztése, közölte a szaktárca.

Új gyógyszereket is kikísérleteznek

Új gyógyszereket is kikísérleteznek

Példátlan összefogás élére állt a Pécsi Tudományegyetem, amely Debrecen és Szeged egyetemeivel szövetségre lépve független finanszírozásból valósít meg klinikai kutatásokat, közli a BAMA.