Adherenciát javító program indul a gyógyszertárakban
A gyógyszerészi szerepkörök bővítését célzó program indul a patikákban Gyógyszereim 5xM néven, amelynek célja a gyógyszerszedési szokások javítása, ezáltal a terápiák hatékonyságának növelése.
Stabilabb plazmaszint, jó tolerálhatóság

A hetente egyszer adagolandó GLP-1-agonisták az anyagcsere több paraméterét is hatékonyabban javíthatják, mint a rövidebb hatású hatóanyagok. A heti egyszeri szúrás lehetősége erősíti a betegek együttműködését. A peptidszint kevésbé ingadozik, ami egyben kevesebb mellékhatást jelent. Három olyan GLP-1-agonista ismert, amelyet elég heti egyszer adagolni: az exenatid LAR (long-acting release), illetve két fúziós protein, a dulaglutid és az albiglutid.
Nem értik a magyarok az egészséget
Meglehetősen rossz a magyarok egészségtudatossági indexe, bár az eddig felmért nyolc uniós ország polgárai sem teljesítettek sokkal jobban – derült ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének csütörtöki sajtóbeszélgetésén, ahol bemutatták a szervezet új elnökét is.
Oda kell figyelni a beteg értékrendszerére
A legtöbb orvos számára frusztráló, amikor a betegek nem követik javaslatait, instrukcióit. Együttműködést várnak a betegektől, annak ellenére, hogy klinikai vizsgálatok világosan igazolták, hogy nem kellene.
