Világnap – stratégia nélkül
A WHO a cukorbetegség elleni küzdelmet tűzte zászlóra ebben az évben. Hazánknak még Nemzeti Diabétesz Stratégiája sincs, bár a szakma öt éve elkészült vele.
Az életmódbeli tényezők mindig fontosak lesznek
Az Egészség Világnapjának – melyet minden évben április 7-én ünnepel az Egészségügyi Világszervezet (WHO) – idei témája a diabétesz. A Medical Tribune prof. dr. Barkai Lászlóval, a Magyar Diabetes Társaság elnökével készített interjúját idézzük fel.
