Jutna oltóanyag minden egészségügyi dolgozónak
Éppen 60 éve alapították az ÁNTSZ Oltóközpontját, amelyet egy hónapja zártak be. A tisztifőorvos lapunknak erről azt mondta, vizsgálják a további működtetés lehetőségét, írja a MedicalOnline.
Elbukott a fogyókúra, műteni fog a miniszterelnök
20 százalékos leépítés jöhet az érintett szervezetekben, jövőre pedig még 10 százalék a most nem érintett hivataloknál – idéz egy kiszivárgott tervezetet és ad ezzel újabb adalékot a kormányzati háttérintézmények átszervezési tervéhez az Index.
Elbocsátási hullám a gyógyszeriparban
Máris több száz ember bocsátottak el a hazai gyógyszergyártó-és forgalmazó cégek. A Széll Kálmán Terv miatti megszorító intézkedéseknek súlyos következménye lesz az iparban dolgozók számára. De nem csak őket éri veszteség, a kórházak korábbi gyártói támogatásaik csökkenésére számíthatnak, és az egészségiparra specializálódott lapkiadók-és konferenciaszervező cégek, valamint a fázisvizsgálatokat végző kutatás-fejlesztésben részt vevő orvosok is vesztesei lesznek a kormány megszorító intézkedéseinek.
