Támogatás patikáknak
Az árréstömeg nyolcmillió forintra emelése miatt idén több gyógyszertár részesülhet kiegészítő forrásban, amelyet bérfejlesztésre is költhetnek, írja a Világgazdaság.
Patikusokon segítene a kormány
Ellentételezés nélkül idén több milliárdos árrés-tömeg veszteséget könyvelhetnek el a gyógyszerészek. Úgy tűnik azonban, a kormányzat többféle módon igyekszik kárpótolni stratégiai szövetségesét, így Patika Alapot hoznának létre, s a nagykereskedők árrésének egy részét is átirányítanák a patikusokhoz.
